Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

Jeżyk Michałek w świecie uczuć i emocji. Audiobook CD + konspekty
search
  • Jeżyk Michałek w świecie uczuć i emocji. Audiobook CD + konspekty
  • Jeżyk Michałek w świecie uczuć i emocji. Audiobook CD + konspekty
  • Jeżyk Michałek w świecie uczuć i emocji. Audiobook CD + konspekty
  • Jeżyk Michałek w świecie uczuć i emocji. Audiobook CD + konspekty

Jeżyk Michałek w świecie uczuć i emocji. Audiobook CD + konspekty

5.00 (5)
26,00 zł

Opowiadania rozwijające umiejętności społeczne

Wersja

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 2 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 2 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,00 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Jeżyk Michałek w świecie uczuć i emocji. Audiobook CD + konspekty

Jeżyk Michałek w świecie uczuć i emocji. Audiobook CD + konspekty

    lub Anuluj

Publikacja wchodząca w skład serii Słuchowiska dla przedszkolaków

***

Przedstawiamy zbiór 10 opowiadań, które sprzyjają rozwijaniu umiejętności społecznych u dzieci. 

Posłuchaj fragmentów

Słuchowiska kształtują dziecięcą wyobraźnię oraz pozytywnie wpływają na koncentrację. Wymagają od małych słuchaczy skupienia uwagi, przez co doskonalą percepcję słuchową, a także wyciszają i uspokajają. Opowiadania rozwijają również kompetencje emocjonalne, społeczne i kulturowe dzieci, a także wzbogacają ich słownictwo. Słuchając audiobooków i śledząc kolejność następujących po sobie zdarzeń, przedszkolaki wczuwają się w sytuacje bohaterów i ćwiczą empatię.

Jeżyk Michałek, główny bohater opowiadań, z pomocą przyjaciół – kotki Kasi i borsuka Karolka – odkrywa świat uczuć i emocji. Słuchając albumu, dzieci – wraz z Michałkiem – poznają lepiej takie uczucia i emocje, jak radość, przyjaźń, smutek, złość, wstyd, zazdrość czy nieśmiałość. Zaczynają rozumieć, skąd się one biorą, jak je rozpoznawać i jak sobie z nimi radzić. Opowiadania wyjaśniają także różne emocje towarzyszące zabawie – dzieci dowiadują się, jak zapraszać innych do zabawy, dołączać do trwającej już zabawy oraz… jak nauczyć się przegrywać. 

W skład publikacji wchodzą:
           płyta CD z audiobookami opowiadań;
       •    książka z tekstami opowiadań i konspektami zajęć;
       •    dostęp do wersji streamingowej audiobooka. 

W spis treści książki zostały wplecione krótkie streszczenia – ma to na celu ułatwienie oceny, czy dane opowiadanie spełnia założone przez nauczyciela cele dydaktyczne i będzie przydatne w toku zaplanowanej tematyki zajęć.

Opowiadaniom towarzyszą konspekty – jest to zbiór zagadnień ułatwiających przeprowadzenie zajęć o zadanej tematyce w oparciu o dane słuchowisko. Nauczyciel znajdzie tam:

            opis celów edukacyjnych, które można zrealizować za pomocą słuchowiska;
        •    zakres obszarów podstawy programowej wychowania przedszkolnego, przy realizacji których pomocne będzie opowiadanie;
        •    przykładowe pytania do rozmowy prowadzonej z dziećmi na podstawie słuchowiska;
        •    inspiracje do zabaw, które może przeprowadzić nauczyciel z dziećmi po wysłuchaniu opowiadania;
        •    wskazówki dla nauczyciela pomocne w realizacji zajęć zorganizowanych na podstawie słuchowiska.

***

Spis i tematyka udźwiękowionych opowiadań:

1. Jak Kasia, Michałek i Karolek poznali się w przedszkolu Jeżyk Michałek rozpoczyna naukę w przedszkolu. Pierwszego dnia nauczycielka prosi wszystkie przedszkolaki, żeby się przedstawiły. Jednak Michałek nie wie, co powiedzieć… Z pomocą przychodzą mu nowi przyjaciele: borsuk Karolek i kotka Kasia.

2. Pobawicie się ze mną? Po powrocie ze spaceru wszystkie przedszkolaki zajęte są sobą i nikt nie bawi się z Michałkiem. Jeżyk nie wie, jak zapytać swoich przyjaciół, czy chcą dołączyć do jego zabawy, więc reaguje złością…

3. Michałek nie może się bawić Kasia i Karolek grają w nową grę. Michałek chce do nich dołączyć, lecz instrukcja mówi, że w tę grę może grać jednocześnie tylko dwóch graczy…

4. Przegrywanie jest „okej”! Michałek nie potrafi zrozumieć zasad gry, którą przyniosła Kasia. Sfrustrowany tym, że nie może zdobyć ani jednego punktu, obraża się na przyjaciół. Jak zareagują na to Kasia i Karolek?

5. Co to jest radość? Na zajęciach w przedszkolu zwierzątka mają za zadanie namalować radość. Tyle tylko, że Michałek nie wie, co to znaczy…

6. Przyjaźń Michałek urządza przyjęcie z okazji swoich urodzin. Podczas świętowania dowiaduje się, że to, co łączy go z Kasią i Karolkiem, nazywa się przyjaźnią.

7. Smutek zamieszkał w moim ciele Jeżyk Michałek przez przypadek rozdziera stronę w swoim nowym komiksie. Zaraz po tym coś dziwnego dzieje się z jego ciałem – zaczynają drżeć mu łapki, robi mu się gorąco, ściska go w gardle… Co to za uczucie?

8. Karolek się złości Podczas zabawy w piaskownicy Michałek niechcący sypie Karolkowi piaskiem w oczy. Karolek zaczyna się złościć, jednak Michałek ma opory przed przyznaniem się do winy. Czy Kasi uda się namówić jeżyka, by jednak przeprosił przyjaciela?

9. Michałek się wstydzi Podczas przedstawienia z okazji Dnia Mamy Michałek zapomina swojej kwestii. Pod wpływem silnych emocji ucieka ze sceny… Mama tłumaczy jeżykowi, że to, co właśnie poczuł, stojąc przed widownią – to wstyd.

10. Michałek jest zazdrosny Karolek dostaje z okazji mikołajek figurkę, którą wymarzył sobie Michałek. Targany silnymi emocjami jeżyk postanawia zniszczyć prezent… Na szczęście pani nauczycielka w porę odnajduje przedszkolaka i tłumaczy mu, czym jest zazdrość.


„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony 
czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów z płyt Audio CD 
oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)*


„dostęp online do płyt z książki”

– stały, nieograniczony czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów 
z płyt Audio CD oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)
- w tej wersji nie kupujesz książki


* Dostęp online realizowany jest za pomocą strony Moja płytoteka na Twoim profilu w serwisie blizejprzedszkola.pl

ISBN
978-83-65915-98-6
Liczba stron
40
Dla kogo
dziecko
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
Obszar podstawy programowej
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Rok wydania
2021
Format (szerokość x wysokość)
21 x 19 cm
Czytają
Katarzyna Kukuła
Tomasz Bednarek
Weronika Łukaszewska
Realizacja i udźwiękowienie
Pick a Voice
Indeks
W697

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Oceń 

Ciekawa i pomocna w pracy ...polecam

Oceń 

Pierwsza, jak i druga część - obowiązkowa. Książeczki skladają się z opowiadań i gotowych konspektów zajęć. Polecam każdej nauczycielce przedszkola, która chce pomóc dzieciom zrozumieć siebie także w tym ważnym obszarze, jakim są emocje.

Oceń 

SUPER, SUPER KSIĄŻKA.

Oceń 

Świetna książka. Dostawa błyskawiczna. Polecam

Oceń 

Dzieci chętnie słuchają, przedstawione opowiadania poruszają ważne kwestie

Napisz swoją opinię