wszystkie wpisy

PIERWSZA KSIĄŻKA MOJEGO DZIECKA


PIERWSZA KSIĄŻKA MOJEGO DZIECKA, stworzona przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”, jest przeznaczona do czytania dzieciom od urodzenia i jest częścią kampanii „Czytanie od urodzenia”. Zawiera zabawnie ilustrowane wiersze dla najmłodszych, które uczą słownictwa i objaśniają dziecku świat. Znajdziemy tu proste i urocze utwory Elizy Piotrowskiej, takie jak Dom, Miasto, Park, czy Pory roku oraz klasycznych poetów - Lokomotywę Juliana Tuwima, kołysanki Ta Dorotka i Na Wojtusia Janiny Porazińskiej, Idzie niebo ciemną nocą – Ewy Szelburg-Zarembiny, a także W kredensie - współczesnej poetki Joanny Papuzińskiej.


Poza tekstami dla dzieci w PIERWSZEJ KSIĄŻCE znajdują się informacje dla rodziców na temat korzyści z czytania i wskazówki dotyczące mądrego wychowywania dziecka. Książka jest przyjazna i bezpieczna dla dziecka – ma miękką okładkę z zaokrąglonymi rogami, grube odporne na zginanie kartki, wykonana jest z bezpiecznych materiałów. Mecenasem projektu jest International Paper – POL Papiery Biurowe.

Książkę można nabyć w księgarni internetowej Bonito.pl

Dowiedz się więcej

Kup książkęFundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” została założona w grudniu 1998 r. przez Irenę Koźmińską, która pełni w niej funkcję prezesa. Celem Fundacji jest wspieranie zdrowia emocjonalnego – psychicznego, umysłowego oraz moralnego – dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne, organizacyjne i promocyjne.

Zobacz również


Florka. Z pamiętnika ryjówki

Florka. Z pamiętnika ryjówki

Wydawnictwo Bajka wznawia serię
o Florce!

Ogólnopolski Maraton Artystyczny

Ogólnopolski Maraton Artystyczny

Twórcze warsztaty dla nauczycieli – muzyczne, plastyczne, teatralne.

Efektowna nauka przez zabawę

Efektowna nauka przez zabawę

Seria edukacyjna „Disney English”.

Wady postawy i stóp u dzieci

Wady postawy i stóp u dzieci

Jak korygować, jak zapobiegać? Zmienione, unowocześnione wydanie znanego poradnika.

Pralinka

Pralinka

Dziewczyny nigdy nie dają za wygraną!