PIERWSZA KSIĄŻKA MOJEGO DZIECKA


PIERWSZA KSIĄŻKA MOJEGO DZIECKA, stworzona przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”, jest przeznaczona do czytania dzieciom od urodzenia i jest częścią kampanii „Czytanie od urodzenia”. Zawiera zabawnie ilustrowane wiersze dla najmłodszych, które uczą słownictwa i objaśniają dziecku świat. Znajdziemy tu proste i urocze utwory Elizy Piotrowskiej, takie jak Dom, Miasto, Park, czy Pory roku oraz klasycznych poetów - Lokomotywę Juliana Tuwima, kołysanki Ta Dorotka i Na Wojtusia Janiny Porazińskiej, Idzie niebo ciemną nocą – Ewy Szelburg-Zarembiny, a także W kredensie - współczesnej poetki Joanny Papuzińskiej.


Poza tekstami dla dzieci w PIERWSZEJ KSIĄŻCE znajdują się informacje dla rodziców na temat korzyści z czytania i wskazówki dotyczące mądrego wychowywania dziecka. Książka jest przyjazna i bezpieczna dla dziecka – ma miękką okładkę z zaokrąglonymi rogami, grube odporne na zginanie kartki, wykonana jest z bezpiecznych materiałów. Mecenasem projektu jest International Paper – POL Papiery Biurowe.

Książkę można nabyć w księgarni internetowej Bonito.pl

Dowiedz się więcej

Kup książkęFundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” została założona w grudniu 1998 r. przez Irenę Koźmińską, która pełni w niej funkcję prezesa. Celem Fundacji jest wspieranie zdrowia emocjonalnego – psychicznego, umysłowego oraz moralnego – dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne, organizacyjne i promocyjne.

Komentarze

Zobacz również


Hałabała wiersze kleci, ku radości wszystkich dzieci

Hałabała wiersze kleci, ku radości wszystkich dzieci

To pierwsza wspólna publikacja Klubu Przedszkoli Krasnala Hałabały.

„Sprawdzone przez przedszkolaków”

„Sprawdzone przez przedszkolaków”

Ostatnia szansa na zgłoszenia!

Kubusiowi Przyjaciele Natury

Kubusiowi Przyjaciele Natury

Niemal pół miliona przedszkolaków z 6000 przedszkoli w całej Polsce uczy się jak dbać o naturę.

Dociekanki małej Janki

Dociekanki małej Janki

Zabawna – choć chwilami bardzo serio – opowieść o uczuciach, ludzkich postawach i rodzinie.

Komplet zawodników w Poznaniu!

Komplet zawodników w Poznaniu!

MetLife Tour Kocham Rowerek.