Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Dołącz do grona prenumeratorów i wybierz prezent. Poznaj szczegóły promocji: zobacz

Niech mnie pani nie uczy, jak wychowywać dzieci!

Bogusław Śliwerski   Styczeń 2011

Kiedy pojawia się, ujęty w tytule tego artykułu, komunikat, który rodzic dziecka adresuje do młodej nauczycielki, jest to oznaką niepokojącej wobec niej postawy. Czasami ów przekaz jest dopełniany argumentem: „Ja mam dwóch dorosłych synów...” albo „Pani ... więcej
Pobierz

Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

nauczycielwspółpraca z rodzicamiwartościrodzice

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Styczeń 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Kiedy pojawia się, ujęty w tytule tego artykułu, komunikat, który rodzic dziecka adresuje do młodej nauczycielki, jest to oznaką niepokojącej wobec niej postawy. Czasami ów przekaz jest dopełniany argumentem: „Ja mam dwóch dorosłych synów...” albo „Pani jest jeszcze za młoda na to, by…” itp. Jest to zapewne postawa wyraźnego dystansu i wyższości wobec instytucjonalnego wychowawcy. Rodzic okazuje w ten sposób swój negatywny stosunek nie tylko do nauczycielki, ale i do instytucji, w której ona pracuje. Jego postawa ma w takim kontekście charakter jednoznacznie roszczeniowy – tak jak może się przejawiać w stosunku do producenta jakiegoś towaru czy wykonawcy określonej usługi. On jest panem czy panią, usługodawcą, czyli pośrednim pracodawcą, a nauczycielka jest co najwyżej usługobiorczynią, zobligowaną do wykonywania w instytucji publicznej czy niepublicznej określonych standardami prac opiekuńczo-wychowawczych, pielęgnacyjnych i edukacyjnych.


W artykule przeczytamy m.in. o postawach rodziców wobec nauczycieli, o postrzeganiu i definiowaniu wychowania przedszkolnego przez rodziców, o etyce w zawodzie nauczyciela oraz o trudnościach w relacjach nauczyciel-rodzic.

 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!