Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy MegaMisja dla Przedszkoli

MegaMisja dla Przedszkoli

miesiąc temu Pod patronatem

MegaMisja dla Przedszkoli to nowy bezpłatny program edukacyjny Fundacji Orange dla dzieci w wieku 5–6 lat, który wzmacnia kompetencje społeczne dzieci, skłania do refleksji nad tym, jak spędzają swój czas oraz jaką wartość mają relacje międzyludzkie – wszytko po to, by wchodząc w świat technologii i internetu, były przygotowane na wyzwania, jakie je spotkają. Inspiracją dla MegaMisji dla Przedszkoli jest MegaMisja dla szkół.

 

Jak działa program?
Zajęcia MegaMisji to cykl 10 zajęć, które prowadzą nauczycielki i nauczyciele wychowania przedszkolnego. Otrzymują oni gotowe scenariusze krótkich, atrakcyjnych i dopasowanych do potrzeb dzieci  w wieku 5-6 lat zajęć, a także wsparcie w ich prowadzeniu. W ramach programu otrzymują dostęp do specjalnej platformy z materiałami, inspiracjami i poradnikami. Tam też relacjonują przeprowadzone zajęcia. Za realizację kolejnych części przedszkola dostają nagrody: gry, książki, zestawy kreatywne i inne materiały edukacyjne.

 

Czego dotyczy MegaMisja dla Przedszkoli?

Program wspiera najmłodsze dzieci w rozwoju społecznym i poznawczym – także w kontekście wyzwań świata cyfrowego.

Uczy m.in.:

- wyrażania swoich opinii,

-  rozumienia emocji,

- współpracy,

- refleksji nad tym, czym jest zaufanie,

- sposobów docierania do wiarygodnych źródeł informacji.

 

To ważne podstawy do tego, aby funkcjonować w świecie napędzanym technologiami w sposób bezpieczny, zrównoważony i w oparciu o wartościowe relacje społeczne. Co ważne, podczas zajęć dzieci nie korzystają z technologii (smartfonów, tabletów itp.).

 

Program wspiera także nauczycielki i nauczycieli przedszkolnych oraz rodziców i opiekunów w edukacji dzieci. MegaMisja dla Przedszkoli opiera się o katalog kompetencji medialnych, informacyjnych i cyfrowych Fundacji Nowoczesna Polska.

Więcej informacji na stronie

 

Pod patronatem 

 

 

Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!