Polecamy MegaMisja dla Przedszkoli

MegaMisja dla Przedszkoli

6 miesięcy temu Pod patronatem

MegaMisja dla Przedszkoli to nowy bezpłatny program edukacyjny Fundacji Orange dla dzieci w wieku 5–6 lat, który wzmacnia kompetencje społeczne dzieci, skłania do refleksji nad tym, jak spędzają swój czas oraz jaką wartość mają relacje międzyludzkie – wszytko po to, by wchodząc w świat technologii i internetu, były przygotowane na wyzwania, jakie je spotkają. Inspiracją dla MegaMisji dla Przedszkoli jest MegaMisja dla szkół.

Jak działa program?
Zajęcia MegaMisji to cykl 10 zajęć, które prowadzą nauczycielki i nauczyciele wychowania przedszkolnego. Otrzymują oni gotowe scenariusze krótkich, atrakcyjnych i dopasowanych do potrzeb dzieci  w wieku 5-6 lat zajęć, a także wsparcie w ich prowadzeniu. W ramach programu otrzymują dostęp do specjalnej platformy z materiałami, inspiracjami i poradnikami. Tam też relacjonują przeprowadzone zajęcia. Za realizację kolejnych części przedszkola dostają nagrody: gry, książki, zestawy kreatywne i inne materiały edukacyjne.

Czego dotyczy MegaMisja dla Przedszkoli?

Program wspiera najmłodsze dzieci w rozwoju społecznym i poznawczym – także w kontekście wyzwań świata cyfrowego.

Uczy m.in.:

- wyrażania swoich opinii,

-  rozumienia emocji,

- współpracy,

- refleksji nad tym, czym jest zaufanie,

- sposobów docierania do wiarygodnych źródeł informacji.

To ważne podstawy do tego, aby funkcjonować w świecie napędzanym technologiami w sposób bezpieczny, zrównoważony i w oparciu o wartościowe relacje społeczne. Co ważne, podczas zajęć dzieci nie korzystają z technologii (smartfonów, tabletów itp.).

Program wspiera także nauczycielki i nauczycieli przedszkolnych oraz rodziców i opiekunów w edukacji dzieci. MegaMisja dla Przedszkoli opiera się o katalog kompetencji medialnych, informacyjnych i cyfrowych Fundacji Nowoczesna Polska.

Więcej informacji na stronie

Pod patronatem