Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy [LIVE] Ogródek warzywny w przedszkolu – dlaczego warto go założyć?

[LIVE] Ogródek warzywny w przedszkolu – dlaczego warto go założyć?

rok temu LIVE

Zapraszamy 15 marca o godz. 19 na [LIVE] Ogródek warzywny w przedszkolu – dlaczego warto go założyć?, który zapowiadać będzie II edycję konkursu „Ogródki ze smakiem”, zainicjowanego w zeszłym roku przez Electrolux, pod patronatem BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
W konkursie można wygrać ogródek warzywny dla swojego przedszkola!

UWAGA! Spotkanie nie będzie zapisane – dostępne tylko dla uczestników „na żywo”!

Ogródki ze smakiem… to bardzo apetyczny tytuł, a przede wszystkim zachęta do wspólnej zabawy. Za nim kryje się mądre i ważne przedsięwzięcie.
Ogrody są bez dwóch zdań na fali wznoszącej – wśród dorosłych. A co z dziećmi? Doskonale wiemy, że „czym skorupka za młodu…”. Dlatego też każda forma przekazania im wartości, jakie niesie kontakt z przyrodą, zasługuje na uwagę. A dzieci chłoną świat przede wszystkim zmysłami, więc najlepiej uczą się przez działanie.
Maluchy uwielbiają każdy rodzaj aktywności, w które angażują się dorośli. Takie zajęcia wzmacniają więzi, niosą radość. Wspólne ogródkowanie ma same zalety. Dzieci mają poczucie uczestniczenia w ważnym przedsięwzięciu: trzeba znaleźć odpowiednie miejsce, zrobić plan grządek, wybrać warzywa, posadzić, pielęgnować i wreszcie zbierać. Przecież to najlepsza lekcja, jaką można sobie wyobrazić: jak serial, i to z bogatą fabułą, pełen zwrotów akcji i niecierpliwego wyczekiwania, ale zawsze z happy endem. A po drodze dzieje się dużo ważnych rzeczy – mówi Maja Popielarska, autorka manifestu konkursu „Ogródki ze smakiem” o roli ogrodów warzywnych w edukacji przedszkolnej dzieci.

W PROGRAMIE SPOTKANIA:

  • Rozmowa z przedstawicielkami przedszkoli, które zwyciężyły podczas I edycji konkursu. Wymiana doświadczeń z prowadzenia ogródka, jak ogródek zmienił przedszkole, dzieci i kadrę? Jak go wykorzystują w edukacji i zabawach z dziećmi? – Anna KUBICKA i Danuta WĘGLIŃSKA, nauczycielki Przedszkola nr 11 „Pod Kasztanami” w Gdyni oraz Dominika ZIĘBA, nauczycielka Przedszkola Miejskiego nr 112 w Łodzi
  • Prezentacja założeń tegorocznej edycji konkursu „Ogródki ze smakiem” (Olga GŁĘBICKA, Electrolux)
  • GOŚĆ SPECJALNY: MAJA POPIELARSKA, która przedstawi jak przygotować się do założenia ogródka w warunkach przedszkolnych (nawet na 1m2).

Kilka słów od Mai:
Już wkrótce będziemy mieć okazję na spotkanie ogródkowe i miłe ogródkowanie. Bardzo się cieszę na nie, zwłaszcza, że połączenie tematyki ogrodniczej i rozsądne gospodarowanie Darami Ziemi jest mi bliskie. Opowiem Państwu o uprawie roślin, warzyw czy owoców na niewielkich przestrzeniach. Chcę zachęcić do tego zajęcia również tych sceptycznych. Przygoda z warzywami jest ciekawa i budująca, i nie wymaga długich kursów. Zrobię co w mojej mocy, by poczuli się Państwo zmotywowani i chętni do działania.
Wierzę, że spędzimy wartościowy czas i będą mieli Państwo miłe wspomnienia :)

  • Spotkanie poprowadzi Robert Halik, redaktor naczelny miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.


KIEDY?
15 marca 2023 (środa), godz. 19:00-20:15
GDZIE?
Facebook
YouTube
Instagram 
➡ Wydarzenie BEZPŁATNE, nie trzeba się zapisywać.
UWAGA! Spotkanie nie będzie zapisane – dostępne tylko dla uczestników „na żywo”!

Dla chętnych będzie możliwość zakupienia zaświadczenia o udziale w spotkaniu w cenie 19,90 zł (w wersji elektronicznej – PDF). Link do zaświadczenia zostanie podany podczas transmisji.

Dołącz do wydarzenia na FB, aby nie zapomnieć o spotkaniu

***
Goście spotkania:

Przedstawicielki dwóch (z pięciu) przedszkoli, które wygrały ogródek warzywny w I edycji konkursu „Ogródki ze smakiem”:
Anna Kubicka i Danuta Węglińska, nauczycielki Przedszkola nr 11 „Pod Kasztanami” w Gdyni
Dominika Zięba, nauczycielka Przedszkola Miejskiego nr 112 w Łodzi

Olga Głębicka – Senior Marketing Specialist, przedstawicielka firmy Electrolux, organizatora konkursu i akcji edukacyjnej „Ogródki ze smakiem”

Maja Popielarska – miłośniczka roślin i ogrodów. Propaguje życie w zgodzie z naturą, edukuje i dba o przyrodę. Jest gospodynią programu „Maja w ogrodzie”, cenionego i lubianego przez widzów, oraz programu „Nowa Maja w ogrodzie” na antenie HGTV. Prezentuje pogodę w TVN i TVN Meteo. Widzowie uwielbiają Maję Popielarską za jej wdzięk i optymizm oraz ogromną wiedzę, którą dzieli się z widzami swoich programów i uczestnikami warsztatów. Maja Popielarska jest autorką wielu książek. Prowadzi warsztaty ogrodnicze i wykłady o roślinach, ogrodach i sztuce życia w harmonii z naturą. 

Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka