Polecamy LIVE: Agnieszka Czeglik, Monika Serafin-Chądzyńska: Odnaleźć się w świecie dziecka

7 miesięcy temu LIVE

Piętnaste spotkanie w ramach autorskiej audycji Agnieszki Czeglik – PO NITCE DO KŁĘBKA. Gościem październikowego webinaru będzie Monika Serafin-Chądzyńska.

W przedszkolu każdego roku i każdego dnia spotykamy setki różnych małych osobowości. Każdego dnia pragniemy zrozumieć potrzeby małego dziecka. Zadajemy sobie wiele pytań na temat jego rozwoju, pytań, na które czasem trudno znaleźć odpowiedzi.

Podczas spotkania nasi-Wasi Goście spróbują odpowiedzieć na kilka zagadnień, z którymi najczęściej zmagamy się w otaczającej nas rzeczywistości przedszkolnej.

• Czy rozumiemy dziecko XXI w.?
  • Czy potrafimy rozpoznać i nazwać trudności, które zauważamy wśród dzieci (np. spektrum autyzmu, mutyzm wybiórczy, afazja, lęk itp.)
  • Czy dostrzegamy specjalne potrzeby dziecka i czy na pewno są one... specjalne?
  • Co możemy zmienić w swoim otoczeniu, żeby ono lepiej sprzyjało rozwojowi dziecka i pozwoliło budować pozytywne relacje?
  • Czy potrafimy dostrzec potrzebę zmiany w relacjach z dzieckiem i czy jesteśmy na to gotowi?
  • Dlaczego tak ważna umiejętność jak poczucie humoru i umiejętność zabawy może pomóc w rozwoju i relacji z dzieckiem?
  • Jak zadbać o siebie, by lepiej budować relację z otoczeniem?
  • Czy jesteśmy gotowi na zmiany?

Jak zawsze na spotkaniach Agnieszki Czeglik będzie ciekawie, merytorycznie i ...bardzo szczerze!

[LIVE] Agnieszka CZEGLIK, Monika SERAFIN-CHĄDZYŃSKA – Odnaleźć się w świecie dziecka – Po nitce do kłębka, odc. XV

KIEDY?
11 października 2023 (środa), godz. 19.00 - 20.15

GDZIE?
Oglądaj na naszej stronie na Facebooku, na kanale YouTube lub na Instagramie

Wydarzenie BEZPŁATNE, nie ma potrzeby rejestracji.

Dla chętnych będzie możliwość zakupienia zaświadczenia o udziale w spotkaniu (w wersji elektronicznej – PDF). Link do zaświadczenia zostanie podany podczas transmisji.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku, by nie zapomnieć o spotkaniu

***
Monika SERAFIN-CHĄDZYŃSKA – nauczycielka w przedszkolu specjalnym dla dzieci z autyzmem, terapeuta zajęciowy w oddziale dziennym psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży, terapeuta integracji sensorycznej w Poradni Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży, wykładowca akademicki i edukator twórczości i kreatywności dziecięcej. Żona i matka 2 dzieci.

Agnieszka CZEGLIK – nauczyciel dyplomowany wychowania przedszkolnego z ponad 30-letnim stażem pracy, z tytułem Honorowego Profesora Oświaty nadanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Edukator, trener szkoleniowy – prowadzi warsztaty z zakresu planu daltońskiego, komunikacji z dzieckiem i rodzicami, budowania zespołu wewnątrzprzedszkolnego, kompetencji miękkich, współpracy z rodzicami, nadzoru pedagogicznego i dokumentacji w przedszkolu. Od 2010 r. publikuje swoje artykuły w miesięczniku „Bliżej Przedszkola” oraz prowadzi swój autorski program online „Po nitce do kłębka”. Prowadzi blog edukacyjny agnieszkovo.pl, a także facebookową grupę „PRZEDSZKOLE JEST PRZED szkołą”.

***
Spotkanie w ramach cyklu ABC NAUCZYCIELA PRZEDSZKOLA, w którym zaproszeni Wykładowcy dzielić się będą swoimi praktycznymi radami/rozwiązaniami/propozycjami. Poszczególne live’y będą, przede wszystkim, systematyzować dany obszar i inspirować do dalszych poszukiwań i do dalszego doskonalenia zawodowego.

ABC NAUCZYCIELA PRZEDSZKOLA, to cykl (planowanych) kilkunastu „praktycznych" live'ów/wykładów, w których Edukatorzy/Prelegenci/Wykładowcy opowiedzieliby nauczycielom, w jaki sposób PRAKTYCZNIE uczyć/bawić/przeprowadzać zajęcia z dziećmi itp. Spotkania bardzo przydatne nauczycielom o krótkim stażu w zawodzie – spotkania mają za zadanie pomóc im „wyjść” ze schematów teorii i efektywnie „wejść” w praktykę.

Kolejne planowane spotkania: