Polecamy Kołysanka zimowa

Kołysanka zimowa

rok temu Pod patronatem

Piękna, łagodna, rymowana książka na dobranoc, cudownie ilustrowana kolorami jesieni i zimy przez twórczynię Najpiękniejszego ogródka Borsuka, ukołysze do snu każde dziecko.

Nadchodzi zima. Już czas, żeby niedźwiedzie ułożyły się wygodnie do długiego zimowego snu. Ale mały niedźwiadek wcale nie chce spać. Przecież inne zwierzęta jeszcze nie śpią! Dlaczego? I dlaczego on nie może dalej się bawić?

Niedźwiadek idzie z mamą przez las. Ciepłe barwy odchodzącej jesieni powoli przykrywa srebrzysty szron, a potem otula śnieg. Mama cierpliwie – łagodnie i czule odpowiada na pytania synka. Przekonuje, że inne zwierzęta niebawem też ułożą się do snu. I zapewnia go, że potem przyjdzie wymarzona wiosna, pełna jasnych kolorów i nowych przygód. Ale najpierw trzeba zasnąć i spać!

• Idealna – pełna czułości, spokoju i ciepła – książka na dobranoc na każdą porę roku.
• Liryczny, rytmiczny tekst i nastrojowe ilustracje uspokoją i zachęcą do snu nawet dzieci mające trudności z zasypianiem i obawiające się, co przyniesie następny dzień.
• Przystępnie wprowadzony temat zmieniających się pór roku oraz informacje o zimowym śnie zwierząt to dodatkowe atuty książki.

Wydawnictwo Amber

Kup książkę