Polecamy Klub Mleczaka

7 miesięcy temu Pod patronatem

Klub Mleczaka

Zdrowe zęby u małego dziecka to nie tylko podstawa jego dobrego samopoczucia,  ale również prawidłowego rozwoju. Nic bardziej nie cieszy jak piękny uśmiech malucha, szczególnie w okresie, gdy zaczyna on  tracić mleczaki. Z uwagi na możliwość pojawienia się próchnicy, ten czas może być też trudny dla dziecka i rodziców. Dlatego też kluczowa jest edukacja w tym obszarze. Twórcy i organizatorzy wielu programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, wyszli naprzeciw niepokojącemu zjawisku jakim jest próchnica zębów u najmłodszych. Problem okazuje się być dosyć poważny, ponieważ z przeprowadzonych badań wynika, że zmaga się z nią aż 41% do nawet 90% dzieci (w zależności od grupy wiekowej). Wyniki są przerażające, a problem pogłębia jeszcze fakt, że pierwsza wizyta u stomatologa odbywa się dopiero w chwili, gdy dziecko ma już próchnicę, często zaawansowaną. Swoimi działaniami pragniemy więc docierać do jak największej liczby dzieci, by wytwarzać i utrwalać u nich nawyk higieny jamy ustnej. To najlepsza inwestycja w młodego człowieka, gwarantująca zdrowie dorosłym życiu. Dlatego, aby wspierać naukę odpowiednich nawyków dotyczących higieny jamy ustnej u dzieci, został stworzony autorski program edukacyjny o nazwie Klub Mleczaka. Jest on skierowany przede wszystkim do przedszkoli. W ten sposób pomysłodawcy chcą wspomóc nie tylko nauczycieli, ale taAkże i rodziców. Organizatorzy przygotowali materiały edukacyjne, które mogą stać się doskonałą inspiracją do przygotowania zajęć z przedszkolakami. Są to między innymi karty pracy, scenariusze zajęć oraz plansze edukacyjne. Dodatkowo, wybrane przedszkola w Polsce, z ramienia programu, będą odwiedzały higienistki stomatologiczne. Podczas tych spotkań, dzieci będą miały okazję zobaczyć z innej perspektywy jak wyglądają ich ząbki oraz, co najważniejsze, w jaki sposób prawidłowo o nie dbać. Tegoroczną edycję programu zwieńczy konkurs edukacyjny. Jak maluchy poradzą sobie z wyzwaniem? Dowiemy się już wkrótce. Dla zwycięskich przedszkoli organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody.

Idealnie przygotowany program edukacyjny jest jak dobrze skrojony garnitur – by pasował do potrzeb, trzeba nie tylko umieć szyć, ale przede wszystkim poznać osobę, która będzie go nosić. Dlatego przygotowując treści do programów, pomysłodawcy nie tylko stale pogłębiają swą wiedzę na temat zagadnień ekologicznych czy prozdrowotnych, których dotyczą, ale również badają potrzeby edukacyjne przedszkoli, szkół, nauczycieli oraz dzieci. Opracowane przez zespół specjalistów scenariusze zajęć i gier terenowych karty pracy, teksty piosenek, wierszyków, opowiadań, treści zadań i rozmaitych wyzwań czy konkursów dzięki swej różnorodnej formie w atrakcyjny sposób pozwalają przyswoić i utrwalić niezbędną wiedzę. Są przy tym zgodne z podstawą programową. Nawet najtrudniejsze zagadnienia, takie jak segregacja odpadów czy postępowanie z elektrośmieciami, podajemy najmłodszym w przyjaznej i zrozumiałej dla nich formie. Pakiety dostępnych narzędzi umożliwiają pracę zarówno na terenie placówki oświatowej, jak i zdalnie. Na potrzeby programów powołano do życia wielu bohaterów, którzy są rozpoznawalni i lubiani przez dzieci.

Wszystkie, aktualnie prowadzone programy edukacyjne, znajdują się na poniższej stronie internetowej. Aby być na bieżąco z wydarzeniami czy konkursami, które są organizowane warto też śledzić profil Programów Edukacyjnych na Facebooku.

strona

Programy Edukacyjne