Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


 • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Kartka z kalendarza – GRUDZIEŃ

Kartka z kalendarza – GRUDZIEŃ

5 miesięcy temu

Kartka z kalendarza – GRUDZIEŃ – o czym warto pamiętać?
Inspirowanki – zestaw gotowych pomysłów i inspiracji na zajęcia z przedszkolakami w grudniu.

Nie zapomnij!

 • Rozważ zorganizowanie spotkania wigilijnego lub warsztatów świątecznych dla rodziców i dzieci.
 • Zorganizuj przedświąteczną akcję charytatywną lub dołącz się wraz z swoją grupą przedszkolną do już istniejących działań. Dobro powraca!
 • Pamiętaj o bożonarodzeniowym kiermaszu rękodzieła dziecięcego.
 • A może by tak zorganizować rodzinny konkurs kolęd…?
 • Rozglądnij się za konkursami plastycznymi, w których mogliby wziąć udział Twoi podopieczni – poszukaj na www.blizejprzedszkola.pl/konkurs
 • Pomyśl, jak będziecie celebrować Dzień Babci i Dzień Dziadka.

 

Niezapominajki i inspirowanki na grudzień: 
 

4 grudnia DZIEŃ GÓRNIKA

 Scenariusz zajęć

 

5 grudnia DZIEŃ WOLONTARIUSZA

Scenariusze zajęć

Mama jest wolontariuszką - opowiadanie

6 grudnia DZIEŃ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Scenariusz zajęć

Piosenki 

Filmy
 

12 grudnia DZIEŃ GUZIKA

Scenariusz zajęć

Piosenki

Film
 

22 grudnia POCZĄTEK ZIMY

Scenariusze zajęć

Piosenki

Filmy
 

24 grudnia WIGILIA | 25 grudnia BOŻE NARODZENIE | 26 grudnia DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT

Scenariusze zajęć

Piosenki

Filmy
 

31 grudnia SYLWESTER

Scenariusze zajęć

Piosenka

Filmy

 

Mamy dla Was mnóstwo inspiracji na zajęcia z przedszkolakami.

Na początek 20 scenariuszy zajęć – na każdy dzień miesiąca, dodatkowo materiał ten uzupełniamy poniżej piosenkami, filmami, aby ułatwić Ci zorganizowanie różnorodnych i ciekawych zajęć, które ucieszą i zachęcą do zabawy Twoje przedszkolaki!

Część z naszych materiałów dostępna jest BEZPŁATNIE (wystarczy zalogować się na stronie blizejprzedszkola.pl).

Aby w pełni korzystać z przygotowanych przez nas materiałów – wypróbuj naszą usługę bliżej MAX.

 

Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów?

Z pakietem bliżej MAX otrzymasz nieograniczony dostęp do scenariuszy i pomocy, filmów oraz piosenek (nie tylko zebranych przez nas), ale do całej zawartości naszego archiwum jak i NOWYCH treści!

 

 KIOSK

Temat: WSZYSCY MAJĄ DOMY  

Cele edukacyjne: poszerzanie wiedzy związanej ze światem zwierząt; wzbogacanie wiedzy przyrodniczej; poszerzanie wiadomości związanych z wyglądem domu.

 

Temat: PRZYJDŹ DO NAS, ŚWIĘTY MIKOŁAJU

Cele edukacyjne: kształtowanie postaw prospołecznych; rozwijanie umiejętności matematycznych; zapoznanie z postacią biskupa Świętego Mikołaja.

 

Temat: KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Cele edukacyjne: rozwijanie umiejętności społecznych; uwrażliwianie na potrzeby zwierząt.


Temat: ŚWIĘTA, ŚWIĘTA, CZAS KOLĘDOWANIA      

Cele edukacyjne: zapoznanie z historią Bożego Narodzenia; zapoznanie z wybranymi tradycjami związanymi z okresem Bożego Narodzenia.

Subskrybując Bliżej MAX otrzymasz także 10 pobrań do pobierania dowolnych pomocy ze strony www.blizejprzedszkola.pl. Za pomocą pobrań możesz ściągnąć dowolne pomoce dydaktyczne, które wykorzystasz na zajęciach z dziećmi.

 

 PLATFORMA EDUKACYJNA

Uzupełnij swoje zajęcia o materiały filmowe, edukacyjne, które pomogą przedszkolakom zrozumieć trudniejsze zagadnienia i treści. Na platformie znajdziesz też szereg inspiracji na świetne zabawy przy muzyce. 

 

 MOJA PŁYTOTEKA

To serwis streamingowy, w którym znajdziesz ponad 6000 utworów muzycznych (piosenek, podkładów, audiobooków). Korzystaj z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie, bez konieczności posiadania sprzętu z napędem CD. Sprawdź, o ile wygodniejsza będzie Twoja praca!

 

 

Wypróbuj bliżej MAX za darmo przez 14 dni

W ramach testów oferujemy pełny dostęp do wszystkich trzech usług: Platformy edukacyjnej, Mojej płytoteki, Kiosku.

 

SKLEP

Co w tym miesiącu polecamy z naszego sklepu?

 • W oczekiwaniu na spotkanie z Mikołajem warto sięgnąć po e-booka „Świąteczno-mikołajkowy zestaw wyjątkowy”. Dlaczego jest taki wyjątkowy? Ten e-book to nie tylko zbiór inspirujących treści (scenariuszy krótkich przedstawień, opowiadań i wierszyków, a także piosenek), ale także interaktywne narzędzie – posiada hiperłącza prowadzące prosto do pomocnych materiałów dydaktycznych. Piosenki, podkłady i bajeczkę muzyczną pochodzące z tej książki zamieściliśmy w serwisie streamingowym Moja płytoteka, tworząc album „Świąteczne nutki”. Teraz możesz cieszyć się nimi w dowolnym miejscu i czasie, przygotowując dzieci do spotkania z tym niezwykłym, grudniowym Gościem. Publikacji towarzyszą pomoce dydaktyczne do samodzielnego wydruku lub wyświetlenia – piękne ilustracje i plakaty, które możesz podglądnąć, klikając tutaj oraz tu. A poniżej jeden z wierszyków na powitanie Mikołaja pochodzący z tego opracowania:
   
 • Już jesteś, Mikołaju!

  (Magdalena Nowak)

   

  Już jesteś, Mikołaju!

  Już jesteś pośród nas!

  Cieszymy się, że tego

  spotkania nadszedł czas!

  Cieszymy się, że jesteś,

  więc usiądź pośród nas.

  Pewnie w drodze do nas

  minąłeś gęsty las,

  minąłeś wiele domów,

  minąłeś wiele miast.

  Lecz worka nie zgubiłeś!

  Prezenty dla nas masz!

   

 • „Gdy nadejdzie zima…” i zacznie malować (na co wszyscy chyba liczmy!) krajobraz białym puchem, sięgnij po coś wyjątkowego – zbiór 12 fascynujących opowiadań, które przeniosą Cię, wraz z Twoimi przedszkolakami, w magiczny świat zimowych przygód. Te niezwykłe utwory zaczerpnięte zostały z publikacji „Vademecum przedszkolnych zabaw. Zima”, ale w niniejszej publikacji zostały ujęte w formułę audiobooków i uzupełnione o konspekty zajęć, które sprawią, że zimowe zajęcia staną się jeszcze bardziej magiczne!
  Co znajdziesz w tej publikacji? Płytę CD z audiobookami, które przeniosą przedszkolaki w magiczny świat zimowych historii. Książkę z tekstami opowiadań oraz pomysłami na zajęcia. Dostęp do wersji streamingowej audiobooka, by móc się cieszyć opowieściami zawsze, gdy tylko tego potrzebujecie – bez konieczności pamiętania o zabraniu płyty CD z domu.

 

 • Zbliżają się Święta, a my mamy dla Ciebie niezwykłą propozycję! Nasza wyjątkowa publikacja „Idą, idą Święta...” przybrała właśnie postać intuicyjnego w obsłudze e-booka z piosenkami w streamingu! To zbiór 16 magicznych scenariuszy przedstawień jasełkowych i o tematyce zimowej (niezwiązanych bezpośrednio z tradycją chrześcijańską) stworzonych z myślą o nauczycielach dzieci w wieku przedszkolnym – tak, aby maksymalnie ułatwić im pracę i przygotowanie dzieci do występu. Oprócz tradycyjnych jasełek, nasz e-book zawiera również teksty inscenizacji o tematyce zimowej. Ciesz się przedstawieniem o dwunastu miesiącach, poczuj atmosferę Sylwestra spędzanego u dziadków oraz delektuj się magiczną świerszczykową muzyką!
  Posłuchaj fragmentów utworów pastorałek i piosenek pochodzących z albumu towarzyszącego tej publikacji.

 

 • Zainspiruj świąteczną twórczość z naszymi wyjątkowymi akcesoriami! Od niedawna oferta naszego sklepu została poszerzona o artykuły plastyczne. Wśród nich znalazły się także takie przeznaczone szczególnie na okres okołoświąteczny – oferujemy m.in. metaliczne bibuły, farby o intensywnych kolorach, cekiny i spinacze w uroczych świątecznych kształtach, a także diamenciki samoprzylepne. Produkty te są nie tylko bezpieczne dla dzieci, ale także gwarantują im nieograniczoną swobodę twórczą! Pełną ich ofertę znajdziesz w zakładce Boże Narodzenie na stronie naszego sklepu.

 

Szkolenia:

Na zimę z pewnością przydadzą się propozycje Elizy Szeligi-Kraus ze szkolenia online „Pomysłowy kuferek – jesień/zima”. 

 

 

 

Komentarze

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się