Polecamy E-Dziennik specjalisty w aplikacji Kidsview

E-Dziennik specjalisty w aplikacji Kidsview

rok temu Polecamy

Aplikacja Kidsview usprawnia pracę dyrektorów i nauczycieli, oszczędzając czas oraz wspierając pracę wychowawczą.

Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z 2017 roku szkoły i przedszkola mają możliwość prowadzenia dokumentacji przebiegu pracy wyłącznie w formie elektronicznej. W szkołach podstawowych i liceach narzędzia cyfrowe stały się już standardem. W przedszkolach dzienniki elektroniczne nie były dostępne i dopiero teraz nadchodzi moment ich upowszechnienia w codziennej pracy pedagogów. Dziennikiem elektronicznym spełniającym wymogi formalne oraz wygodnym w użyciu jest aplikacja Kidsview.

Kidsview udostępnia zarówno dziennik elektroniczny przedszkola jak również zajęć specjalistycznych. W e-dzienniku przedszkola można sporządzać plany miesięczne, dokonywać zapisu pracy, prowadzić nadzór pedagogiczny oraz oczywiście rejestrować frekwencję i ważne wydarzenia z życia grup. Planowanie pracy edukacyjnej i prowadzenie zapisów jest proste dzięki dostępności w Kidsview rozkładów zajęć dla programów wszystkich głównych wydawnictw. Tematy tygodnia i dnia oraz proponowane zapisy w dzienniku wraz z numerami podstawy programowej zaciągają się automatycznie. Dzięki temu wprowadzenie dziennego zapisu pracy pedagoga zajmuje minutę!

Od tego roku Kidsview udostępnia także specjalistom dziennik elektroniczny zajęć indywidualnych. Jest to wyjątkowe na rynku tak kompleksowe rozwiązanie. E-Dziennik specjalisty umożliwia prowadzenie planu pracy z dzieckiem, w tym wpisywanie IPET, planu pracy i okresowych postępów dziecka. W dzienniku można planować terminy zajęć i prowadzić zapisy dzieci oraz odnotowywać obecność dzieci na zajęciach. Można nawet wygodnie planować kolejność pracy z dziećmi na zajęciach danego dnia. Specjalista w wygodny sposób wprowadza tematy zajęć, przebieg i ewentualne obserwacje dotyczące dzieci. Ponadto dziennik umożliwia ewidencjowanie kontaktów z instytucjami lub rodzicami oraz prowadzenie nadzoru pedagogicznego. Przedszkole może także łatwo rozliczać opłaty za zajęcia indywidualne. Wygodny e-dziennik specjalisty usprawnia pracę specjalisty, komunikację pomiędzy nim a dyrektorem i nauczycielem grupy oraz rodzicami.

E-Dzienniki Kidsview można eksportować do word, pdf lub xml oraz przedstawić wymaganą dokumentację w sytuacji kontroli. Aplikacja usprawnia wychowanie najmłodszych oraz czyni codzienne obowiązki administracyjne i dokumentacyjne szybszymi i wygodniejszymi z korzyścią dla pedagogów, dzieci i rodziców.

Artykuł opublikowany w ramach patronatu nad programem Przedszkola Jutra