Polecamy Działaj z imPETem

Działaj z imPETem

5 miesięcy temu Pod patronatem

„Działaj z imPETem!” to ogólnopolski program edukacyjny, którego celem jest wypracowanie prawidłowych nawyków dotyczących segregacji odpadów opakowaniowych wśród przedszkolaków.

Statystyczny Polak wytwarza 330 kg odpadów rocznie, z czego znaczna część nadaje się do ponownego przetworzenia. Recykling pozwala znacznie ograniczyć zużycie surowców naturalnych, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważne. Dobre nawyki wynosi się z domu, dlatego uczymy, jak postępować z odpadami, które wytwarzane są przez gospodarstwa domowe, ale także w przedszkolu, czy w pracy.

Program oraz materiały edukacyjne, które dostarczane są przez Organizatorów do placówek bezpłatnie, są odpowiedzą na najważniejsze pytania związane z prawidłową segregacją oraz recyklingiem odpadów. Prezentowany jest system segregacji odpadów (5 frakcji), ze szczególnym wyróżnieniem odpadów, które trafiają do żółtego pojemnika.

Uczestnicy tegorocznej edycji programu otrzymają (od II semestru) pakiet materiałów w formie drukowanej, zawierający scenariusze zajęć wraz z kartami pracy oraz plansze edukacyjną. Dodatkowo mogą korzystać z bogatej bazy materiałów on-line zamieszczonych na stronie programu www.dzialajzimpetem.pl.

Udział w projekcie to zabawa i nauka przez cały rok. Poza kartami pracy uczestnicy otrzymują możliwość uczestniczenia w dodatkowych aktywnościach, jak cykliczne mini-konkursy z nagrodami dla grup, bądź konkursie głównym z nagrodą dla placówki.

Organizatorzy zapraszają do nadsyłania zgłoszeń poprzez stronę programu www.dzisiajzimpetem.pl oraz śledzenia FunPage’a na Facebooku https://www.facebook.com/dzialajzimpetem.

Pod patronatem