Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Międzynarodowy projekt "Piękna nasza Polska cała"


Wpis dodał(a) justyna dębowska
ponad 6 lat temu, wyświetleń 1010


Wpis został sprawdzony przez moderatora

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE MIŚ USZATEK W SŁUPCY

Sprawozdanie z realizacji Projektu Międzynarodowego „Piękna nasza Polska cała”

FILM  sprawozdanie ) z projektu umieszczono na stronie

Data realizacji poszczególnych zadań projektu: 01.10.2018 r.  - 16.11.2018 r.

Miejsc : Przedszkole Niepubliczne „Miś Uszatek” w Słupcy

Udział w projekcie wzięły wszystkie grupy przedszkolne wraz z nauczycielkami:

Grupa „Żabki” – Joanna Terka

Grupa „ Zajączki”- Ola Siatkowska

Grupa „Skrzaty”- Natalia Majer

Grupa „Misie”- Justyna Dębowska- Zaworska

Grupa „Biedronki”- Urszula Ostrowska

Grupa „Pszczółki” – Natalia Malara

Grupa „Motylki”- Dagmara Kaczmarek

Anna Sobczak

Koordynator projektu : Justyna Dębowska- Zaworska

Zrealizowano wszystkie zadania wynikające z udziału w niniejszym projekcie edukacyjnym.  Opis z realizacji poszczególnych zadań umieszczono poniżej :

ZADANIE 1,3,15,6,4.

 W dniu 09.11.2018r. Przedszkole Niepubliczne „Miś Uszatek”  zorganizowało uroczystość z okazji Święta Niepodległości .W ramach współpracy między przedszkolnej zaprosiliśmy do wspólnych obchodów niniejszego święta Przedszkole Niepubliczne „Bajka” z Słupcy. Wszystkie grupy przedszkolne zaśpiewały wspólnie piosenkę „ Jesteśmy Polką i Polakiem” , „ Rodzinny kraj” oraz zaprezentowały tańce i zabawy ludowe, a także wiersze o tematyce patriotycznej. W tym dniu odbył się pokaz mody patriotycznej, każda z grup miała możliwość prezentacji przygotowanych przez siebie stroi. Uroczystość zakończyliśmy wspólnym śpiewaniem hymnu ( Ogólnopolskie bicie rekordu ). Głównym celem zorganizowania uroczystości było rozwijanie poczucia przynależności narodowej, kształtowanie postaw patriotycznych, rozbudzanie szacunku do symboli narodowych.

ZADANIE 2 , 8, 10

Dzieci wspólnie z wychowawczyniami zaprosiły rodziców na tzw. „zajęcia otwarte”. Tematem przewodnim w poszczególnych grupach były treści patriotyczne.

Grupa Misie:  Wspólnie z rodzicami dzieci zaśpiewały piosenkę pt.: „Rodzinny dom” oraz przeprowadziły masażyk relaksacyjny pt.: „To jest Polska cała”. Zrealizowano również zadanie numer 8 – dzieci wspólnie z rodzicami wykonały  pracę plastyczne pt.: „Polskie stroje ludowe” oraz stworzyły galerię obrazów z wykonanych prac, którą zaprezentowano dla dzieci i rodziców z całego przedszkola.  Dzieci z grupy Misie wzięły również udział w Ogólnopolskim  konkursie plastycznym pt.: „Stroje ludowe”.

Grupa Pszczółki. Dzieci wspólnie z rodzicami podczas zajęć otwartych zrealizowały zadanie numer 4 , zaśpiewały piosenkę pt.: „Jesteśmy Polką i Polakiem”, wykonały układ taneczny do piosenki ludowej „Płynie Wisła, płynie” .

Grupa Biedronki- podczas zajęć dydaktycznych dzieci zrealizowały zadanie numer 8, przedszkolaki pracując w grupach przygotowały prace plastyczne przedstawiające Polskie stroje ludowe ( strój szamotulski- z regionu Wielkopolski). Była to doskonała okazja, by rozwijać współpracę grupową.

Grupa Motylki- podczas zajęć otwartych z rodzicami, dzieci przygotowały prace plastyczne przedstawiające stroje ludowe krakowskie.

  • Kolejną okazją do wspólnych zajęć otwartych z rodzicami była realizacja zadania numer 10. Według przepisu „Babci i dziadka”- dzieci zaprosiły do wspólnych zajęć kulinarnych swoje babcie i mamy. Przygotowały regionalne polskie potrawy : grupa Misie „faworki”, grupa Żabki i Motylki  „sałatka jarzynowa”, grupa Zajączki „babka poznańska”, grupa Pszczółki „szarlotka”, grupa Biedronki „babka”.  Dzieci poznały regionalne potrawy, a tym samym mogły samodzielnie przygotować jedno wybrane przez siebie danie, co umożliwiło realizację koncepcji pracy naszego przedszkola SOK- u czyli „samodzielni, optymistyczni i kreatywni”.

ZADANIE 5, 9

Podczas zajęć dydaktycznych  prowadzonych przez wychowawczynie poszczególnych grup , dzieci zapoznały się z zabawami i tańcami ludowymi , które zaprezentowały w dniu 9 listopada podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości.

ZADANIE 7

Wszystkie grupy z naszego przedszkola zorganizowały w swoich salach kąciki folklorowe i patriotyczne.

Grupa „Żabki” –  folklor kaszubski

Grupa „ Zajączki”- kącik przedstawiający piękno Śląska

Grupa „Skrzaty”- kącik folklorowy „Łowicz”

Grupa „ Misie”- kącik o tematyce patriotycznej „To jest nasza Polska cała” oraz kącik folklorowy „Kujawy” 

Grupa „Biedronki”- kącik folklorowy „Wielkopolska- tu mieszkam” , a tym samym zrealizowano standard pracy naszego przedszkola Misiowy Przedszkolak Tu i Teraz ( moduł Wielkopolska- tu mieszkam ).

Grupa „Pszczółki” –  kącik folklorowy: góralski

Grupa „Motylki”- kącik folklorowy krakowski

W ramach zajęć dydaktycznych i realizacji standardu pracy naszej placówki „Rodzinkowe Przedszkole” dzieci zapraszały się wzajemnie do zwiedzania i prezentowania utworzonych przez siebie kącików.

ZADANIE 11

Na skrzydłach historii- grupa Pszczółki wspólnie z wychowawcą przygotowała prezentację multimedialną pt.: „ Słupca moje miasto” . Grupa Misie wspólnie z wychowawcą przygotowała film edukacyjny pt.: „Polak- jak to dumnie brzmi”.

ZADANIE 12

Grupa Misie, Motylki, Biedronki, Skrzaty, Pszczółki, Zajączki wysłały pocztówkę swojej miejscowości- Słupcy na adres wskazany przez autorkę projektu Panią Ludmiłę Fabiszewską. Była to doskonała okazja, by zwiedzić pocztę oraz zapoznać się z pracą listonosza.

ZADANIE 13

Napisz kartkę bohaterom- dzieci z grupy Misie przyłączyły się do akcji „BohaterOn. Włącz historię”. Celem akcji  jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, jak również edukowanie społeczeństwa, promowanie patriotycznych postaw oraz tożsamości narodowej.

ZADANIE 14

Konkurs Plastyczny dla dzieci z rodzicami pt. „Moja mała Ojczyzna”- dla wszystkich chętnych dzieci z przedszkola zorganizowany w Przedszkolu Niepublicznym „Miś Uszatek” w Słupcy umożliwił przedszkolakom rozwijanie kreatywności i pomysłowości. Zadanie to idealnie wpisuje się w realizację standardu pracy naszego przedszkola SKI.

ZADANIE 17

Konkurs Fotograficzny pt. „To wszystko Polska” – zorganizowanie konkursu

Przedszkolnego  dla rodziców i dzieci  według własnego regulaminu (celem konkursu jest pokazanie wyjątkowości regionów naszego kraju). Realizując zadanie dzieci poznały czym jest praca fotografa, jakie są jego narzędzia pracy, same mogły wcielić się w rolę osoby robiącej zdjęcia. Wspólnie z rodzicami korzystały z dostępnych multimediów- by np.: dokonać obróbki wykonanej fotografii, wydrukowania zdjęcia.

ZADANIE 16

Drzewo Pamięci” – zasadzenie na terenie przedszkola drzewka jako symbolu życia i wolności. Zadanie zrealizowały dzieci z grupy Misie podczas przedszkolnego pikniku z rodzicami zorganizowanego z okazji zakończenia lata.

ZADANIE 18, 10

„Szlakiem historii” – zorganizowanie wycieczki, której celem będzie poznanie zabytków kultury regionalnej, dorobku historycznego, kultury, architektury i tradycji. Grupa Skrzaty i Biedronki zorganizowały wycieczkę do muzeum Regionalnego w Koninie. Grupa Misie- pieszą wycieczkę po Słupcy . Wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na wycieczkę do sadu- celem było zapoznanie się z polskim sadownictwem, pracą polskiego ogrodnika. Dzieci samodzielnie zbierały jabłka, z których później robiły polskie potrawy- szarlotkę i sok jabłkowy, a tym samym zrealizowały zadanie numer 10.

ZADANIE 19

Turniej wiedzy patriotycznej pt. „Kocham cię, Polsko”. W ramach zakończenia projektu i utrwalenia wiedzy dzieci z grupy Misie zorganizowały turniej . Była to doskonała okazja do rozwijania zdrowej rywalizacji między dziećmi oraz utrwalenia wiedzy dotyczącej naszej Ojczyzny.

ZADANIE 20

Zawody sportowe pt. „Biało-czerwoni” zorganizowały grupy: Żabki i Zajączki. Celem było rozwijanie zdrowej rywalizacji oraz rozwijanie sprawności fizycznej u dzieci.

 

                   Realizacja niniejszego projektu umożliwiła rozwijanie u dzieci poczucia przynależności  narodowej, zapoznanie przedszkolaków  z symbolami narodowymi. Dzieci poznały piękno, tradycje i historię naszego kraju. Realizowanie poszczególnych zadań, a także sam temat przewodni projektu był doskonałą okazją do wprowadzania dzieci w świat wartości. Przedszkolaki zapoznały się z zabytkami, pięknem wybranych regionów Polski, a także ludowych stroi, tańców i zabaw. Dzieci mogły samodzielnie doświadczać- projektować, działać podczas realizacji poszczególnych zadań. Udział w projekcie doskonale wpisuje się w realizację standardów pracy naszego przedszkola,

  • SKI (rozwijanie kreatywności i pomysłowości poprzez udział w konkursie plastycznym i fotograficznym)
  • Misiowe restauracyjki (dzieci samodzielnie mogły ugotować, upiec wybrane regionalne potrawy)

a także koncepcji pracy przedszkola Sok-u   (samodzielni, optymistyczni, kreatywni). Dzieci samodzielnie wykonywały wszelkie czynności wynikające z realizacji danego zadania, mogły wykazać się kreatywnością i pomysłowością. Udział w projekcie umożliwił również rozwijanie współpracy z rodzicami, poprzez angażowanie ich w różne zadania.

 

ZAŁĄCZNIKI

Załącznik 1 BABKA POZNAŃSKA

 Składniki:

1.5 szklanki mąki ziemniaczanej

1/2 szklanki mąki pszennej

1 kostka masła

4 jajka

1.5 szklanki cukru

4 łyżeczki proszku do pieczenia

BABKA POZNAŃSKA - sposób przygotowania: Przesiej mąkę, wbij jajka, wsyp cukier i proszek do pieczenia. Ucieraj mikserem, a gdy masa będzie już gładka, powoli, cienkim strumieniem, wlewaj stopione i ostudzone masło. Napełnij formę (natłuszczoną i wysypaną tartą bułką), piecz w temp. ok. 200 st. C, aż patyczek wetknięty w ciasto będzie suchy po wyjęciu.

Załącznik 2 Kulinarne podróże po Wielkopolsce: Szarlotka niebiańska (gmina Kostrzyn)

Składniki:

  • 1 szklanka mąki tortowej,
  • 1 szklanka mąki krupczatki,
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia,
  • 5 jajek,
  • 0,5 kostki margaryny,
  • 0,5 kostki masła,
  • 2 łyżki cukru,
  • 4 duże twarde jabłka,
  • 1 szklanka cukru,
  • 2 łyżki mąki kartoflanki.

Sposób przygotowania:
Białka oddzielić do osobnej misy. Wymieszać pozostałe składniki (bez jabłek). Z powstałego (sypkiego) ciasta zostawić dwie garści do posypania na wierzch. Blachę wyłożyć papierem do pieczenia. Resztę ciasta wysypać na blachę (bez dwóch garści). Jabłka utrzeć na dużych oczkach na ciasto. Ubić białka na sztywno. Dodać 1 szkl. cukru oraz kartoflankę i ubić. Pianę wyłożyć na jabłka i przykryć resztą ciasta. Piec w temp. 180 st. Celsjusza przez 20 min, później zmniejszyć temp. do 160 st. Celsjusza i piec 30 minut.

Załącznik 3 TRADYCYJNA SAŁATKA JARZYNOWA Z MAJONEZEM

Składniki

  • Gotowane warzywa :
  • ziemniaki-8,
  • marchew-6,
  • pietruszka (korzeń)- 2,
  • 1 mały seler,
  • jajka na twardo-6,
  • ogórki kiszone lub z octem-6
  • 2 cebule lub biała część dużego pora,
  • czosnek-2 ząbki,
  • 1 jabłko
  • 1 puszka groszku zielonego, konserwowego,
  • 1 puszka kukurydzy konserwowej,
  • pietruszka zielona (natka) lub koper-do smaku, a potem do posypania całości.
  • 1 słoik 320 gram majonezu dekoracyjnego
  • sól-do smaku,
  • pieprz-do smaku,
  • parę łyżek musztardy

Przygotowanie

  1. Sałatka jarzynowa
  2. Umyć i ugotować, tak by się nie rozgotowały w łupinach warzywa : ziemniaki, marchew, pietruszkę, seler oraz jajka na twardo. Potem powyższe składniki, gdy przestygną obrać i  pokroić na drobną kostkę. Oprócz tego pokroić drobno cebulę lub białą część pora, czosnek-przez praskę, jajka, ogórki-odsączone, jabłko, pietruszkę zieloną lub koper. Wszystko dać do dużej miski.
  3. Dodać do tego 1 puszkę groszku zielonego konserwowego-odsączonego, 1 puszkę kukurydzy konserwowanej-odsączonej i 1 słoik, 320 gram majonezu dekoracyjnego "Winiary".
  4. Dokładnie wymieszać i przyprawić-solą i pieprzem i dać musztardę "Stołową".
  5. Sałatkę wyłożyć do dekoracyjnej miski i ozdobić, np. pietruszką, koprem, papryką różnokolorową, groszkiem kukurydzą, jajkiem, marchwią. Odstawić sałatkę do lodówki, by wszystkie składniki się ze sobą "przegryzły".
  6. Taka sałatka jarzynowa na pewno zyska uznanie :) Smacznego!

Załącznik 4 Faworki

Składniki ok. 60 sztuk

  • 400 g mąki pszennej
  • szczypta soli
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • 1 jajko
  • 5 żółtek
  • 1 łyżka cukru pudru
  • 6 łyżek gęstej kwaśnej śmietany
  • 1 łyżka spirytusu lub octu

oraz

  • 1,5 kg smalcu lub 2 litry oleju
  • cukier puder, dżem

Przygotowanie

  • Mąkę przesiać do miski, dodać sól i proszek do pieczenia, wymieszać. W drugiej misce ubić jajko i żółtka z łyżką cukru pudru na puszystą i gęstą pianę (ubijać przez ok. 8 minut, początkowo najlepiej na parze aby żółtka się ogrzały).
  • Dodać do mąki, następnie dodać śmietanę i spirytus, zmiksować lub wymieszać łyżką. Połączyć składniki i zagnieść gładkie ciasto. Uformować kulę, zawinąć w folię spożywczą i odstawić na około 30 - 45 minut w temperaturze pokojowej (po tym czasie ciasto będzie łatwiejsze do wałkowania).
  • Ciasto zagniatać przez ok. 7 minut, następnie rozwałkować na placek, złożyć na pół i znów rozwałkować, ponownie składać i rozwałkowywać jeszcze 2-3 razy, w międzyczasie można też tłuc ciasto wałkiem. W ten sposób uelastyczniamy ciasto i wtłaczamy w nie powietrze.
  • Ciasto podzielić na 4 części i kolejno rozwałkowywać na jak najcieńsze placki (im cieńsze tym lepiej). Resztę ciasta trzymać zawinięte w folię spożywczą.
  • Nożem lub radełkiem wycinać paski (ścięte na końcach prostokąty), mniejsze niż średnica garnka. W środku każdego paska zrobić nacięcie, przez które przełożyć (przewlec) jeden koniec ciasta. Złapać za końce i delikatnie potrząsnąć aby faworek miał ładny kształt. Odkładać na bok i trzymać pod ściereczką podczas wycinania kolejnych faworków.
  • Rozgrzać olej do 180 stopni C w szerokim garnku i wkładać do niego po kilka faworków jednocześnie (szybko urosną i pokryją się pęcherzami powietrza). Smażyć na złoty kolor, po około 30 - 60 sekund z każdej strony.
  • Faworki układać na ręcznikach papierowych. Po ostudzeniu posypać cukrem pudrem. Można podawać z marmoladą lub konfiturą.

Załącznik 5

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO 

„To wszystko Polska”

§ 1

 Organizatorem konkursu fotograficznego pt. „To wszystko Polska”

 Jest Przedszkole Niepubliczne Miś Uszatek w Słupcy.

§ 2

 Konkurs jest organizowany z okazji 100 Rocznicy Odzyskanie przez Polskę

 Niepodległości. Cele konkursu:

  • ukazanie wyjątkowości regionów naszego kraju,
  • uwrażliwienie na piękno i oryginalność otoczenia,
  • rozwijanie wrażliwości artystycznej,
  • popularyzowanie wiedzy na temat historii, kultury i środowiska przyrodniczego,
  • rozpowszechnianie idei fotografowania, jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu.

§ 3

Temat konkursu:

„To wszystko Polska” – fotografia ma na celu ukazać miejsce znajdujące się w Polsce, które uważane jest przez autora za wyjątkowe.

§ 4

 W konkursie mogą uczestniczyć dzieci z Przedszkola Niepublicznego Miś Uszatek.

§ 5

Warunki uczestnictwa:

 1. Uczestnik konkursu może zgłosić tylko jedną, własnego autorstwa fotografię.

2. Na odwrocie każdej pracy należy wpisać dane autora – imię i nazwisko, grupa przedszkolna i wiek.

3.Prace konkursowe powinny być wykonane samodzielnie, muszą być pracami autorskimi.

4. Fotografia powinna być wywołana lub wydrukowana. Fotografie w wersji cyfrowej nie są brane pod uwagę.

5. Format fotografii dowolny, lecz nie mniejszy niż 9 x 13 cm.

§ 6

Terminy:

 1. Ogłoszenie konkursu plastycznego: 05.11.2018 r.,

2. Prace należy zgłaszać do 16.11.2018 r. u wychowawców.

 3. Prace konkursowe oceni Jury powołane przez Organizatora.

4. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w dniu 23.11.2018r.

 

§ 7

 1. Dane osobowe uczestników będą wykorzystywane wyłącznie w celu wyłonienia zwycięzcy i przyznania nagrody. Udziału w Konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podopiecznego dla potrzeb niezbędnych dla realizacji Konkursu, zgodnie z ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z pózn. zm.)

 

§ 9

 Udział w konkursie oznacza zgodę jego uczestnika na warunki określone w niniejszym Regulaminie.

 

Załącznik 6

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

„MOJA MAŁA OJCZYZNA ”

§ 1

 Przedszkole Niepubliczne Miś Uszatek w Słupcy jest organizatorem konkursu

plastycznego pt. „MOJA MAŁA OJCZYZNA” w ramach udziały w

Międzynarodowym Projekcie pt.”Piękna Nasza Polska Cała”

 

§ 2

 Konkurs jest organizowany z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Cele konkursu:

 - Uwrażliwienie na piękno i oryginalność środowiska lokalnego.

- Popularyzowanie wiedzy na temat historii, kultury, tradycji  i środowiska przyrodniczego.

- Rozwijanie możliwości twórczych dzieci oraz umiejętności wypowiadania się poprzez działanie plastyczne.

- Pobudzenie wyobraźni plastycznej, kreatywności i umożliwienie prezentacji prac.

§ 3

Temat konkursu:

 „MOJA MAŁA OJCZYZNA” - interpretacja tematu jest dowolna .

§ 4

 W konkursie mogą uczestniczyć wszystkie chętne dzieci z Przedszkola Niepublicznego Miś Uszatek.

§ 5

Warunki uczestnictwa:

 1. Uczestnik konkursu może zgłosić tylko jedną własnoręcznie wykonaną  pracę, wybraną przez siebie techniką plastyczną w dowolnym formacie.

2. Na odwrocie każdej pracy należy umieścić metryczkę zawierającą : imię, nazwisko dziecka, wiek i grupę przedszkolną autora.

§ 6

Terminy:

 1. Ogłoszenie konkursu plastycznego: 12.10.2018 r.,

2. Prace należy zgłaszać do 23.10.2018 r. u wychowawców poszczególnych grup.

 3. Prace konkursowe oceni Jury powołane przez Organizatora.

4. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w dniu 09.11.2018

§ 7

Kryteria oceny prac

1.Prace konkursowe muszą być zgodne z tematem konkursu: Polska – Moja Ojczyzna.

2.Oceniana będzie pomysłowość, oryginalność pracy, estetyka wykonania, wkład pracy.

3.Prace powinny być wykonane samodzielnie.

4.Prace będą ocenianie przez powołaną w tym celu Jury:

Przewodniczący: Anna Sobczak

Justyna Dębowska – Zaworska

Natalia Majer

Wszystkie dzieci z przedszkola

§ 8

 Dane osobowe uczestników będą wykorzystywane wyłącznie w celu wyłonienia zwycięzcy i przyznania nagrody. Udziału w Konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podopiecznego dla potrzeb niezbędnych dla realizacji Konkursu, zgodnie z ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z pózn. zm.) 

§ 9

1. Udział w konkursie oznacza zgodę jego uczestnika na warunki określone w niniejszym Regulaminie.

2. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany postanowień niniejszego regulaminu w przypadku zmian przepisów prawnych lub innych istotnych zdarzeń mających wpływ na organizowanie Konkursu.

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od justyna dębowska



Wyślij wiadomość
do justyna dębowska

Nagrody dla dzieci nowość

Szukasz drobnych prezentów, które mogłyby być nagrodami dla dzieci w przedszkolnym konkursie? Zajrzyj do naszego sklepu – w zestawach kupujesz, niższą cenę zyskujesz!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz dodatkowo plany tygodniowe, atrakcyjne zestawy pomocy, a także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 

Komentarze

Wyślij wiadomość do justyna dębowska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Prezenty mikołajkowe dla przedszkolaków! Zobacz