Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Wiosenne przebudzenie (scenariusz zajęć)

Beata Wańtowska   Kwiecień 2014

Wybrane zabawy ze scenariusza: ● Wycieczka do lasu. Nauczycielka zaprasza dzieci na „wycieczkę” do lasu. Przedszkolaki przy muzyce wsiadają do wskazanego przez nauczycielkę pojazdu. Prowadząca pokazuje kartoniki z wyrazami: rower, pociąg, samochód, samolot, statek (gotowe wyrazy znajdziesz na stron... więcej
Pobierz
Ten plik można kupić za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA lub usługi bliżej MAX.
Pomoce dydaktyczne 3
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania
Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • sylwety do teatrzyku kukiełkowego, wyrazy do czytania globalnego – znajdziesz je TU;
  • fotografie zwierząt leśnychTU;
  • kolorowanki ze zwierzętami leśnymi – TU.
Uwzględniono w nim następujące cele główne:
  • rozwijanie i doskonalenie umiejętności czytania wyrazów metodą globalną;
  • nabywanie umiejętności czytelniczych w trakcie zdobywania wiedzy na temat zwierząt leśnych;
oraz szczegółowe:
  • utrwalenie nazw zwierząt zamieszkujących środowisko leśne;
  • kształtowanie umiejętności wskazywania zwierząt zasypiających zimą;
  • odczytywanie globalne wyrazów;
  • doskonalenie umiejętności uważnego słuchania i wyrażania myśli;
  • ilustrowanie ruchem opowieści.
Wybrane zabawy ze scenariusza: ● Wycieczka do lasu. Nauczycielka zaprasza dzieci na „wycieczkę” do lasu. Przedszkolaki przy muzyce wsiadają do wskazanego przez nauczycielkę pojazdu. Prowadząca pokazuje kartoniki z wyrazami: rower, pociąg, samochód, samolot, statek (gotowe wyrazy znajdziesz na stronie www.dopobrania.blizejprzedszkola.pl). Dzieci na przerwę w muzyce odczytują globalnie wyraz i przy muzyce wyruszają do lasu. ● Budzimy zwierzęta z zimowego snu. W sali rozłożone są różne ilustracje przedstawiające zwierzęta (borsuk, niedźwiedź, jeż, wiewiórka, nietoperz, żaba, świstak, żmija, dzik, jeleń, wilk, tchórz). Nauczycielka mówi: Dotarliśmy do lasu. W lesie ukryły się zwierzątka. Waszym zadaniem jest odnaleźć leśnych mieszkańców. ● Zimowe śpiochy. Nauczycielka rozkłada na dywanie dwa duże koła. Zadaniem dzieci jest podzielenie zwierząt na te, które się budzą z zimowego snu, i na te, które w zimie nie śpią wcale. Dzieci wkładają obrazki zwierząt do odpowiedniego koła. Wspólnie z dziećmi nauczycielka sprawdza wykonanie zadania.

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2014

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane