Wiem, co jem! (scenariusz dla 4-, 5-latków)

Dominika Góra   Grudzień 2013

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 2
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Grudzień 2013

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:

• fotografie produktów żywnościowych z każdej grupy wg piramidy zdrowego żywienia – znajdziesz je TU;
  • emblematy do oznaczenia grup i schemat piramidy – TU;
  • plakat „Piramida żywienia”, który został dołączony do nr 5.140 maj 2013 naszego miesięcznika. TU możesz go zobaczyć i zamówić!

Ujęto w nim następujące cele:

• rozróżnianie pokarmów zdrowych i niezdrowych;
  • nazywanie grup pokarmów zalecanych do spożycia;
  • zachęcanie do spożywania zdrowych pokarmów (warzyw i owoców, a także nabiału, ryb);
  • wdrażanie do partnerstwa i współpracy w małych grupach;
  • przygotowywanie do podjęcia nauki matematyki (przeliczanie elementów,
  • w tym zanikających, ustalanie liczebności zbiorów i porównywanie liczebności zbiorów);
  • doskonalenie słuchu fonemowego poprzez ćwiczenia z sylabizowaniem;
  • kształtowanie zdolności manualnych podczas prac plastycznych;
  • doskonalenie koordynacji wzrokowo ruchowej;
  • doskonalenie umiejętności aktywnego słuchania.
Wybrana zabawa ze scenariusza: Piramida zdrowia – wykonanie elementów piramidy zdrowego żywienia. Dzieci naklejają emblematy grup żywności na klocki (emblematy zostały dołączone do miesięcznika w prenumeracie plus lub możesz je znaleźć na stronie internetowej www.dopobrania.blizejprzedszkola.pl), a następnie układają piramidę według wskazówek nauczycielki. Nauczycielka układa pierwsze piętro składające się z sześciu klocków z emblematem wody i aktywności fizycznej (naprzemiennie), bo oprócz zdrowego odżywiania, bardzo ważne jest, aby pić dużo wody i ćwiczyć. Z załączonych zdjęć układamy piramidę zdrowia według poniższego schematu. Pomocna w wykonaniu tego zadania będzie plansza z piramidą żywieniową (…).

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania