Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 255.42 kb
Stron: 2
Id: 4041

W oczekiwaniu na Wielkanoc (Maluszki śpiewają)

Maria Tomaszewska   Marzec 2014

Przykładowa zabawa ze scenariusza: Pan Jajeczko – zabawa muzyczna. ● Pomoce: nagranie lub akompaniament piosenki, akompaniament w rejestrze górnym i dolnym, styropianowe jajko dla każdego dziecka, duże pudło oklejone ceglaną tapetą, papierowe talerzyki. ● Przebieg: Na środku sali ustawiamy pudło, n... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 2
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

cykl Kącik muzycznydwulatekmuzykatrzylatekWielkanocwiosna

Więcej z działu

Muzyka i śpiew, pląsy i taniec

Więcej z tego numeru

Marzec 2014

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • podkład do piosenki „Pan Jajeczko” - znajdziesz go TU;
  • gotowe elementy (pisanki i kurczaczki) do zabawy dydaktycznej - TU.

Na treść tego praktycznego artykułu składa się opis zajęć muzycznych przeznaczonych dla najmłodszych przedszkolaków. Znajdziemy w nim m.in.:
  • piosenkę „Pan Jajeczko”;
  • propozycje autorskich zabaw: muzycznych i dydaktycznych, a także tekst autorskiego masażyku.


Przykładowa zabawa ze scenariusza: Pan Jajeczko – zabawa muzyczna. ● Pomoce: nagranie lub akompaniament piosenki, akompaniament w rejestrze górnym i dolnym, styropianowe jajko dla każdego dziecka, duże pudło oklejone ceglaną tapetą, papierowe talerzyki. ● Przebieg: Na środku sali ustawiamy pudło, na którym kładziemy talerzyki – to będzie nasz mur. Na podłodze pod murem również ustawiamy talerzyki. Każde dziecko trzyma jajko w ręce i śpiewając piosenkę, porusza się dookoła murku. W przerwie piosenki dzieci słyszą dźwięki albo w rejestrze górnym – wtedy odkładają jajka na murek, albo w dolnym – odkładają jajka pod murek. Melodia piosenki jest znakiem do zabrania jajka z talerzyka i dalszej zabawy.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz