Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

W oczekiwaniu na Wielkanoc (Maluszki śpiewają)

Maria Tomaszewska   Marzec 2014

Przykładowa zabawa ze scenariusza: Pan Jajeczko – zabawa muzyczna. ● Pomoce: nagranie lub akompaniament piosenki, akompaniament w rejestrze górnym i dolnym, styropianowe jajko dla każdego dziecka, duże pudło oklejone ceglaną tapetą, papierowe talerzyki. ● Przebieg: Na środku sali ustawiamy pudło, n... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 2
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Marzec 2014

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • podkład do piosenki „Pan Jajeczko” - znajdziesz go TU;
  • gotowe elementy (pisanki i kurczaczki) do zabawy dydaktycznej - TU.

Na treść tego praktycznego artykułu składa się opis zajęć muzycznych przeznaczonych dla najmłodszych przedszkolaków. Znajdziemy w nim m.in.:
  • piosenkę „Pan Jajeczko”;
  • propozycje autorskich zabaw: muzycznych i dydaktycznych, a także tekst autorskiego masażyku.


Przykładowa zabawa ze scenariusza: Pan Jajeczko – zabawa muzyczna. ● Pomoce: nagranie lub akompaniament piosenki, akompaniament w rejestrze górnym i dolnym, styropianowe jajko dla każdego dziecka, duże pudło oklejone ceglaną tapetą, papierowe talerzyki. ● Przebieg: Na środku sali ustawiamy pudło, na którym kładziemy talerzyki – to będzie nasz mur. Na podłodze pod murem również ustawiamy talerzyki. Każde dziecko trzyma jajko w ręce i śpiewając piosenkę, porusza się dookoła murku. W przerwie piosenki dzieci słyszą dźwięki albo w rejestrze górnym – wtedy odkładają jajka na murek, albo w dolnym – odkładają jajka pod murek. Melodia piosenki jest znakiem do zabrania jajka z talerzyka i dalszej zabawy.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!