Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Karnawałowe Szaleństwo


Film dodał(a) Agnieszka Bugajska
12 miesięcy temu, wyświetleń 337


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Podczas zajęć przetestowaliśmy wiele karnawałowych zabaw, ale w liczbowej odsłonie. Siedząc w kole, podawaliśmy sobie pudełeczko z serpentynami, a w nim ukryte były liczby, wskazujące nam ilość elementów, które mieliśmy odnaleźć na plakacie. Gdy odnaleźliśmy wszystkie elementy, to rozwiązywaliśmy różne zadania tekstowe. Następnie rzucaliśmy wełniane piłeczki do planszy i je przeliczaliśmy. Kolejnym zadaniem było dekorowanie papierowych balonów pomponami, zgodnie z ilością wyrzuconych oczek. Kostka wskazywała nam również ilość drucików kreatywnych, jakie mamy wpleść w głowę klauna. Przy pomocy łyżki cedzakowej łowiliśmy z miski z wodą piłeczki, z liczbą podaną przez ochotnika. Układaliśmy rytmy z butów i czapeczek a później przeliczaliśmy te rzeczy. Najwięcej radości sprawiły nam zabawy: wyścig rzędów, gdzie pakowaliśmy do torebki określoną liczbę piłeczek i krzesełka, ale w nieco innej odsłonie. Odpadała ta osoba, która miała pod pufą ukrytą wskazaną liczbę. Napełnialiśmy również balony z grochem i ważyliśmy je. Ochotnikowi przyczepialiśmy na plecy liczbę i dawaliśmy mu tyle balonów do ręki, ile wskazywała liczba. W malutkich pudełeczkach ukryte były przedmioty, które przeliczaliśmy i układaliśmy od najmniejszej ilości elementów do największej. Rzucaliśmy woreczkiem w puszki oznaczone liczbami, a także dmuchaliśmy określoną liczbę pomponów do kubeczków. Na koniec były szalone i rytmiczne tańce połamańce.

Na tropie liczb

To wspólna nazwa dla sześciu „małych” projektów (działań/zabaw/zajęć), które mają za zadanie POPRZEZ ZABAWĘ wspomagać realizację celów edukacji matematycznej w przedszkolu.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Agnieszka BugajskaWyślij wiadomość
do Agnieszka Bugajska

Komentarze

Wyślij wiadomość do Agnieszka Bugajska