Karnawałowe Szaleństwo

Film dodał(a) Agnieszka Bugajska

Podczas zajęć przetestowaliśmy wiele karnawałowych zabaw, ale w liczbowej odsłonie. Siedząc w kole, podawaliśmy sobie pudełeczko z serpentynami, a w nim ukryte były liczby, wskazujące nam ilość elementów, które mieliśmy odnaleźć na plakacie. Gdy odnaleźliśmy wszystkie elementy, to rozwiązywaliśmy różne zadania tekstowe. Następnie rzucaliśmy wełniane piłeczki do planszy i je przeliczaliśmy. Kolejnym zadaniem było dekorowanie papierowych balonów pomponami, zgodnie z ilością wyrzuconych oczek. Kostka wskazywała nam również ilość drucików kreatywnych, jakie mamy wpleść w głowę klauna. Przy pomocy łyżki cedzakowej łowiliśmy z miski z wodą piłeczki, z liczbą podaną przez ochotnika. Układaliśmy rytmy z butów i czapeczek a później przeliczaliśmy te rzeczy. Najwięcej radości sprawiły nam zabawy: wyścig rzędów, gdzie pakowaliśmy do torebki określoną liczbę piłeczek i krzesełka, ale w nieco innej odsłonie. Odpadała ta osoba, która miała pod pufą ukrytą wskazaną liczbę. Napełnialiśmy również balony z grochem i ważyliśmy je. Ochotnikowi przyczepialiśmy na plecy liczbę i dawaliśmy mu tyle balonów do ręki, ile wskazywała liczba. W malutkich pudełeczkach ukryte były przedmioty, które przeliczaliśmy i układaliśmy od najmniejszej ilości elementów do największej. Rzucaliśmy woreczkiem w puszki oznaczone liczbami, a także dmuchaliśmy określoną liczbę pomponów do kubeczków. Na koniec były szalone i rytmiczne tańce połamańce.

Na tropie liczb

To wspólna nazwa dla sześciu „małych” projektów (działań/zabaw/zajęć), które mają za zadanie POPRZEZ ZABAWĘ wspomagać realizację celów edukacji matematycznej w przedszkolu.

od Agnieszka Bugajska

do Agnieszka Bugajska