Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

W SADZIE I OGRODZIE


Film dodał(a) Agnieszka Bugajska
12 miesięcy temu, wyświetleń 358


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Realizacja projektu była okazją do zapoznania dzieci z bogactwem polskich sadów i ogrodów. Dzieci miały okazję zobaczyć, powąchać i dotknąć wiele warzyw, owoców, jak i ziół, kwiatów. Ich zadaniem było również ich przeliczanie, określanie, których jest więcej czy też mniej. Zapoznały się z pojęciami takimi jak: ,,kiść”, pęczek”. Przygotowaliśmy dla nich wiele ciekawych zadań z zakresu edukacji matematycznej związanych z tematem. Jednym z nich było dopasowywanie koron drzew z określoną ilością jabłek do pni (z rolek po papierze toaletowym) oznaczonych poszczególnymi cyframi. Zadania tekstowe połączyliśmy z układaniem prawdziwych jabłek na sylwecie drzewa lub pod nim zgodnie z usłyszaną treścią. Stworzyliśmy okazję do wykopywania z ziemi (z doniczek) prawdziwych ziemniaków i buraków. Liczyliśmy, których warzyw jest więcej i łączyliśmy je z odpowiednim znakiem graficznym cyfr. Utrwalaliśmy znajomość cyfr poprzez układanie w odpowiedniej kolejności od 0 do 9 papierowych kwiatów. Dzieci układały także pestki na obrazku przepołowionego jabłka zgodnie z wylosowaną przez siebie cyfrą. Przeliczały: kwiaty z pomponów, kropki na marchewkach i łączyły swoje działania ze znakami graficznymi. Odwzorowały kształt cyfr palcami w pudełku sensorycznym (z różnorodnych nasion). Zabawa ruchowa w „wyścig po dynie” była dla dzieci źródłem ogromnej radości. Drużyny musiały wykonać jak najszybciej poszczególne polecenia przy danych planszach. Zwycięzcy mogli przywieźć do swojego zespołu dynie na taczkach. Na zakończenie zajęć przedszkolaki sadziły nasiona cebuli w doniczkach i liczyli pomidory na przedszkolnej grządce. 

Na tropie liczb

To wspólna nazwa dla sześciu „małych” projektów (działań/zabaw/zajęć), które mają za zadanie POPRZEZ ZABAWĘ wspomagać realizację celów edukacji matematycznej w przedszkolu.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Agnieszka BugajskaWyślij wiadomość
do Agnieszka Bugajska

Komentarze

Wyślij wiadomość do Agnieszka Bugajska