🍩 Słodkie promocje i prezent – tylko do 15 lutego! Sprawdź

Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Szkoleniowa Środa
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

ZAJĄCZEK

Film dodał(a) Agnieszka Bugajska ponad 7 lat temu · 1247 wyświetleń
Wpis sprawdzony przez moderatora

Zajęcia były świetną okazją do zabawy w głoskowanie i zabawę z literami.
Dzieci podzielone na zespoły rywalizowały ze sobą, grając w grę planszową i zbierając pisanki do swoich koszyczków. Posługując się pisankowym kodem, dzieci odczytywały zakodowane litery. Rozwiązywały przygotowane dla nich zagadki, dokonywały analizy i syntezy słuchowej. Dowiedziały się na przykład, co zajączek musiał jeszcze przygotować na święta, odszyfrowując wyraz z liter schowanych w jajkach, a także odkodowywały zakodowane świąteczne słowa. Ćwiczyły pisownie liter na sylwetach kur. Dobieranie w pary wielkie i małe litery, dopasowując odpowiednio uszy do papierowego zająca, a także odczytywanie wyrazu "zając" na papierowych grzywkach zająca. Okazją do doskonalenia czytania było zadanie z dopasowaniem podpisów do pisanek. Układały wyraz: „pisanka” z scrabble i z literek ukrytych na plastikowych jajkach.
Na zakończenie wielką radość sprawiła dzieciom konkurencja zespołowa, w jak najszybszym wyzbieraniu pisanek określonego koloru, z których potem zespoły układały poszczególne kształty liter.

Na tropie liter

To wspólna nazwa dla sześciu „małych” projektów (działań/zabaw/zajęć), które mają za zadanie POPRZEZ ZABAWĘ wspomagać w przygotowaniu do nauki czytania i pisania w przedszkolu.


Strona projektu

Zobacz wszystkie wpisy od Agnieszka Bugajska Wyślij wiadomość do Agnieszka Bugajska

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Wyślij wiadomość do Agnieszka Bugajska

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera