Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

ZAJĄCZEK


Film dodał(a) Agnieszka Bugajska
12 miesięcy temu, wyświetleń 360


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Zajęcia były świetną okazją do zabawy w głoskowanie i zabawę z literami.

Dzieci podzielone na zespoły rywalizowały ze sobą, grając w grę planszową i zbierając pisanki do swoich koszyczków. Posługując się pisankowym kodem, dzieci odczytywały zakodowane litery. Rozwiązywały przygotowane dla nich zagadki, dokonywały analizy i syntezy słuchowej. Dowiedziały się na przykład, co zajączek musiał jeszcze przygotować na święta, odszyfrowując wyraz z liter schowanych w jajkach, a także odkodowywały zakodowane świąteczne słowa. Ćwiczyły pisownie liter na sylwetach kur. Dobieranie w pary wielkie i małe litery, dopasowując odpowiednio uszy do papierowego zająca, a także odczytywanie wyrazu "zając" na papierowych grzywkach zająca.  Okazją do doskonalenia czytania było zadanie z dopasowaniem podpisów do pisanek. Układały wyraz: „pisanka” z scrabble i z literek ukrytych na plastikowych jajkach.

Na zakończenie wielką radość sprawiła dzieciom konkurencja zespołowa, w jak najszybszym wyzbieraniu pisanek określonego koloru, z których potem zespoły układały poszczególne kształty liter. 

Na tropie liter

To wspólna nazwa dla sześciu „małych” projektów (działań/zabaw/zajęć), które mają za zadanie POPRZEZ ZABAWĘ wspomagać w przygotowaniu do nauki czytania i pisania w przedszkolu.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Agnieszka BugajskaWyślij wiadomość
do Agnieszka Bugajska

Komentarze

Wyślij wiadomość do Agnieszka Bugajska