Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

KOSMOS


Film dodał(a) Agnieszka Bugajska
12 miesięcy temu, wyświetleń 340


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Realizacja projektu była okazją do zapoznania dzieci z wyglądem i nazwami ciał niebieskich, jak również obiektami, które możemy obserwować na niebie. Dzieci dzięki plakatowi poznawały planety i ich nazwy, czytały głośno podpisy do ilustracji. Bawiły się w podróż swoją rakietą, musiały wylądować na odpowiedniej planecie podanej przez nauczyciela, sugerując się podpisami. Tworzyły własną makietę kosmosu z planetami, meteorytami, sondami. Dobierały odpowiednie podpisy do wszystkich elementów makiety. Super zabawą okazało się oglądanie specjalnego plakatu przez okulary 3D.

Duże zainteresowanie wzbudziła poruszona tematyka konstelacji gwiazd. Dzieci na mapie nieba mogły zapoznać się z układem gwiazd. W pudełku sensorycznym odszukiwały nazw konstelacji i układały ich kształt z gwiazdek.

Przedszkolaki pisały wyraz: „kosmos” w piance do golenia, układały litery z gwiazdek zatopionych w torebce sensorycznej z żelem. Układały napisy ,,kosmos”, ,,ziemia”, „planeta” z literek ukrytych w pudełeczkach z gwiazdami.

W pudełku sensorycznym imitującym natomiast kosmiczne skały dzieci odszukiwały litery, z których układały nazwy planet. Łączyły gwiazdki na czarnych arkuszach kredą, łącząc je w kształty liter. Ćwiczyły pisanie liter dużych i małych w okienkach rakiety, przygotowanej specjalnie do tego celu. Układały wyrazy „rakieta, „łazik’’ z papierowej układanki w kształcie rakiety.  Odwzorowały kształt liter z folii aluminiowej i układały je w wyraz ,,kosmos”. Zajęcia zakończyła wspólna praca plastyczna, malowanie farbą stemplami przez szablon rakiet z planetami.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Agnieszka Bugajska