Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Ptasie Trele


Film dodał(a) Agnieszka Bugajska miesiąc temu, wyświetleń 97


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Zajęcia rozpoczęliśmy od gry w memory z różnorodnymi ptakami. Dzięki tej zabawie dzieci poznały wygląd różnych gatunków ptaków i ich nazwy. Kontynuacją nauki ze znajomości ptaków była praca z plakatem. Dzieci odszukiwały poszczególne ptaki i dopasowywały do nich odpowiednie podpisy.

Przygotowaliśmy jak zwykle wiele ciekawych zagadek i zadań dla przedszkolaków. Dzieci odszyfrowały nazwę ptaka (jaskółki) ukrytą na ilustracji. W pudełku sensorycznych imitującym chmury (z kłębków waty) szukały ilustracji ptaków i dopasowały do nich podpisy. Świetnie poradziły sobie z odkryciem, jakie pisklęta wyklują się z jaj pozostawionych w gnieździe (odczytując napisy). Utrwalały pisownie małych i wielkich liter poprzez przypinanie papierowych ptaszków do ich domków, odpowiednio łącząc je w pary oraz poprzez szukanie dla nich robaczków z w pudełku sensorycznym. Układały wyraz: „ptaki” z drewnianych pieńków, odpowiednio dobierając litery, a z kasztanów ukrytych w budce legowej układały wyraz ,,szpak”.  Nazwy gatunków ptaków dzieci układały z kolorowych piór oraz z liter na podświetlanej tablicy.  Dużym zainteresowaniem cieszyła się zagadka z karmnikiem. Nazwy gatunków ptaków, jakie przyleciały do karmnika, dzieci musiały odgadnąć szukając ilustracji między ziarnami. Kolejnym zadaniem było opisywanie wyglądu ptaków ukrytych w pudełku, a podglądanych przez otwory i podświetlane latarką. Zadaniem pozostałych było odgadniecie, o jaki gatunek ptaka chodzi. Na zakończenie zabawy ,,chodzi wrona bez ogona” ćwiczyliśmy wspólnie pamięć a podczas "boćku kle, kle"  ćwiczyliśmy równowagę. 

Komentarze
Wyślij wiadomość do Agnieszka Bugajska