Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

LEŚNA PRZYGODA


Film dodał(a) Agnieszka Bugajska miesiąc temu, wyświetleń 97


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Podczas zajęć w naszej sali zapachniało prawdziwym lasem, a to dzięki przygotowanej specjalnie na tę okazję dekoracji. Dzieci przypomniały sobie wszystkich mieszkańców lasu, odgadując opisy słowne zwierząt, odszukują je na plakacie i dobierając do nich odpowiednie podpisy. Podczas zabawy z plakatem dzieci odszukiwały nazwy zwierząt zaczynających się na tą samą literę, dzieliły słowa na sylaby.

Układały napis „las” z liter ukrytych na pieńkach oraz kasztanach  ukrytych w leśnym pudełku sensorycznym zawierającym m.in mech, patyczki, owoce lasu. Napis ,,borowik” powstał natomiast z sylwet grzybów.

Dzieci poznały, z jakich drzew pochodzą zerwane liście odczytując litery na nich zapisane. Tak poznały wygląd liści brzozy i kolonu. Ćwiczyły znajomość pisowni małych i wielkich liter, dobierając odpowiednio do siebie żołędzie . Układały leśną krzyżówkę i liter zapisanych na orzechach włoskich. Wrzucały żołędzie do dziupli w drzewie, wcześniej układając wyrazy : „żołądź” „dąb” .Ćwiczeniem logopedycznym, które bardzo się dzieciom spodobało, było dmuchanie w papierowe listeczki przez plastikową rurkę w foliowej torebce.

Zajęcia zakończyła zabawa w misia, który odszukiwał w gawrze ukrytych ilustracji zwierząt leśnych i łączył je z ich podpisami.

Komentarze
Wyślij wiadomość do Agnieszka Bugajska