Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Tęczowe Dzieciaki w Krainie Lodu


Film dodał(a) Agnieszka Bugajska
12 miesięcy temu, wyświetleń 332


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Wyprawa do mroźnej krainy bardzo podobała się dzieciom. Sala wypełniła się sztucznym śniegiem, śnieżkami i lodem. Dzieci miały możliwość poznać wygląd i nazwy rzadkich i ciekawych arktycznych zwierząt. Odkrywały je na plakacie, obserwowały dokładnie wygląd i poznawały ich nazwy. Do każdej ilustracji łączyły podpis, ucząc się przy tym pisowni wyrazów.

Przygotowaliśmy dla nich wiele ciekawych zadań i zagadek. Spod sztucznego śniegu odkrywały napisy: ,,narwal”, ,,nurzyk”, ,,piżmowół” i podpasowały do nich obrazki zwierząt. W pudełku sensorycznym w którym znajdowały się m.in szklane kulki, odszukiwały ilustracje zwierząt, a potem ich zadanie polegało na odpowiednim ich podpisaniu. Z wody przedszkolaki łowiły kostki lodu z zatopionymi literami, z których ułożyły potem wyrazy: ,,pingwin”, ,,foka”, ,,lód” , ,,zimno” , ,,lis”. Umiejętnością czytania mogły się wykazać w grze w zimowe domino. Na śniegowych krach (kawałkach styropianu) umieszczone były ilustracje zwierząt i napisy z nazwami. Dzieci musiały je odpowiednio ułożyć. Kolejną zabawą z krami była zabawa w przeskakiwaniu przez kry (z sylabami) i łączenie je w wyrazy.

Przedszkolaki odwzorowały  napis: ,,lód” w przeróżny sposób: układały go z kostek cukru, pisały go pastą do zębów na szkle, palcem w kaszy mannie, piance do golenia, szpilką na folii aluminiowej, tworzyły z patyczków i pianek transportowych.. Odczytywały ukryty napis ,, mróz” zawinięty w kłębek sznurka, napis ,,niedźwiedź polarny” ukryty w rolce papieru toaletowego. Ćwiczyły znajomość literek dzięki zabawie w karmieniu pingwina rybkami.  Głośno odczytywały litery z papierowych ryb. Dzięki wykorzystaniu gry scrabble, bawiły się natomiast w układanie wyrazów jak: lód, mors, pingwin, mróz.

 

Komentarze

Wyślij wiadomość do Agnieszka Bugajska