Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 2252.38 kb
Id: 5659

Ekoludkiem z nami zostań – to jest sprawa bardzo prosta! [PNP – dzieci młodsze]

Zespół redakcyjny PNP   Marzec 2016

Cele ogólne: przekazywanie wiedzy na temat podstawowych zasad ochrony przyrody; promowanie postaw proekologicznych; wprowadzenie pojęcia recykling; wprowadzenie kolorów i symboli pojemników do segregowania odpadów; zachęcanie dzieci do segregowania odpadów poprzez zabawę i przykład osobisty nauczy... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 8

Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (11.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

scenariusz zajęćtrzylatekczterolatekedukacja przyrodniczaekologia

Więcej z działu

Przewodnik Nauczyciela Przedszkola

Więcej z tego numeru

Marzec 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci młodszych na kwiecień.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego. 
Cele ogólne: przekazywanie wiedzy na temat podstawowych zasad ochrony przyrody; promowanie postaw proekologicznych; wprowadzenie pojęcia recykling; wprowadzenie kolorów i symboli pojemników do segregowania odpadów; zachęcanie dzieci do segregowania odpadów poprzez zabawę i przykład osobisty nauczyciela; stwarzanie okazji do budowania dłuższych form wypowiedzi na zadany temat; doskonalenie umiejętności klasyfikowania przedmiotów i porównywania liczebności elementów w zbiorach; angażowanie w zabawy plastyczne i prace plastyczno-techniczne z wykorzystywaniem materiałów recyklingowych.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!