Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 4492.01 kb
Id: 6095

Dzielimy się opłatkiem, składamy życzenia, magiczny czar Świąt nasze serca rozpromienia [PNP - dzieci starsze]

Zespół redakcyjny PNP   Listopad 2016

Cele ogólne: wzbogacanie wiedzy na temat tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia; zapoznanie dzieci z nazwami tradycyjnych potraw wigilijnych; zachęcanie przedszkolaków do aktywnego udziału w przygotowaniach do Świąt; uwrażliwianie dzieci na potrzeby innych zachęcanie do dobry... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 5
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

Boże Narodzenieedukacja czytelniczaedukacja regionalnapięciolatekrozwój językowyrozwój manualnyscenariusz zajęćświętasześciolatek

Więcej z działu

Przewodnik Nauczyciela Przedszkola

Więcej z tego numeru

Listopad 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci starszych na grudzień.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: wzbogacanie wiedzy na temat tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia; zapoznanie dzieci z nazwami tradycyjnych potraw wigilijnych; zachęcanie przedszkolaków do aktywnego udziału w przygotowaniach do Świąt; uwrażliwianie dzieci na potrzeby innych zachęcanie do dobrych uczynków; rozwijanie kompetencji czytelniczych starszaków (m.in. wyodrębnianie głosek w wyrazach; łączenie podpisów z obrazkami); rozwijanie umiejętności dokonywania opisu na podstawie ilustracji, kształtowanie umiejętności budowania dłuższych form wypowiedzi; rozwijanie umiejętności matematycznych przedszkolaków (zachęcanie do mierzenia długości za pomocą prostych przyrządów mierniczych); rozwijanie sprawności manualnej dzieci i stymulowanie zmysłów podczas zabaw kulinarnych; nabywanie świadomości własnego ciała podczas zabaw ruchowych i tańców oraz pląsów przy muzyce.
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz