Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Dobre maniery, czyli przedszkolny bon ton [przedszkolne inspiracje - dzieci starsze]

Marta Jelonek   Styczeń 2023

Cele ogólne: zapoznanie z zasadami zachowania się w wybranych miejscach i sytuacjach społecznych; poszerzanie wiedzy o otoczeniu społecznym; uświadamianie potrzeby stosowania się do umów społecznych; promowanie zasad dobrego wychowania; wzmacnianie zachowań zgodnych z kodeksem savoir-vivre’u; stw... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (15.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 6
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania
Otwórz w kiosku
Uzyskaj dostęp do tego pliku oraz do ponad 2000 innych scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku.

Więcej z działu

Przedszkolne inspiracje

Więcej z tego numeru

Styczeń 2023

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci starszych na luty.

Cele ogólne: zapoznanie z zasadami zachowania się w wybranych miejscach i sytuacjach społecznych; poszerzanie wiedzy o otoczeniu społecznym; uświadamianie potrzeby stosowania się do umów społecznych; promowanie zasad dobrego wychowania; wzmacnianie zachowań zgodnych z kodeksem savoir-vivre’u; stwarzanie okazji do podejmowania decyzji w wyborach form zachowań społecznych; budowanie pozytywnych więzi między rówieśnikami; ćwiczenie umiejętności uważnego słuchania; wspieranie rozwoju mowy; kształtowanie nawyku prawidłowej postawy ciała, szybkie reagowanie na polecenia i sygnały; tworzenie atmosfery wzajemnej akceptacji; wdrażanie do zachowania się stosownie do okoliczności; rozbudzanie zainteresowania umiejętnościami szkolnymi oraz zachęcanie do podejmowania wysiłku umysłowego; nabywanie umiejętności czytania; doskonalenie percepcji słuchowej i wzrokowej; uwrażliwianie zmysłu słuchu; rozwijanie wyczucia rytmu; pobudzanie słuchu muzycznego, różnicowanie tempa i dynamiki w melodii; doskonalenie koncentracji uwagi i pamięci.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka