Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 574.29 kb
Stron: 7
Id: 4111

Dla ciebie, mamo… Dla ciebie, tato… (scenariusze inscenizacji)

Natalia Petrynka-Szymańska   Kwiecień 2014

Fragment wystąpienia dla 4-, 5-latków: Dziecko 8: Co dzień razem wychodzimy, czy jest słońce, czy jest mgła, bo do pracy idzie tatuś, do przedszkola idę ja. Dziecko 9: Tatuś wszystko mi tłumaczy, bo mój tatuś wszystko wie. Rozmawiamy całą drogę, często też śmiejemy się. Dziecko 10: Tatuś trzyma mni... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 3
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

czterolatekDzień MamyDzień Tatypięciolatekprzedstawieniesześciolatektrzylatek

Więcej z działu

Dziecko widzem i aktorem

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2014

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:

  • podkłady do piosenek: „Moja mama” (TU), „Piosenka dla Tatusia” (TU), „Życzenia dla mamy i taty” (TU), „Bez was nie byłoby mnie” (TU);
  • plakat tematyczny „Dzień Rodziny”, który został dołączony do bieżącego numeru miesięcznika – TU możesz go zobaczyć.

Od Autorki: Od kilku lat zauważa się tendencję do rezygnacji z obchodów Dnia Mamy w przedszkolach na rzecz Dnia Mamy i Taty lub Dnia Rodziny. Sadzę, że jest to słuszna tendencja, przede wszystkim ze względu na fakt, że coraz częściej obserwuje się funkcjonowanie w społeczeństwie niepełnych rodzin, a nawet sytuacje, w których przedszkolakiem opiekują się dziadkowie. Ponadto nie zapominajmy, że mama i tata są tak samo ważni. Dlatego też scenariusze uroczystości powinny mieć dwóch adresatów. Powinny być utrzymane w radosnym nastroju, ale z elementami wzruszenia. Taki nastrój pojawia się w scenariuszach, które proponuję poniżej, a które są przeznaczone dla trzech grup wiekowych.

Fragment wystąpienia dla 4-, 5-latków: Dziecko 8: Co dzień razem wychodzimy, czy jest słońce, czy jest mgła, bo do pracy idzie tatuś, do przedszkola idę ja. Dziecko 9: Tatuś wszystko mi tłumaczy, bo mój tatuś wszystko wie. Rozmawiamy całą drogę, często też śmiejemy się. Dziecko 10: Tatuś trzyma mnie za rękę, ja tatusia trzymam też. Dwaj mężczyźni maszerują, dobrze nam ze sobą jest. Dziecko 11: Roztargniony jest mój tatuś, kiedyś w kapciach wyszedł na mróz. Raz do pracy zamiast jabłka cukiernicę w teczce niósł. Dziecko 12: To jest najmilsza chwila dnia, my tak weseli, tatuś i ja.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz