Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Kiosk


Uzyskaj dostęp do ponad 2000 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku. Już od 18 zł miesięcznie.

Były sobie kurki trzy! (scenariusz zajęć dla 3- i 4-latków)

Dagmara Czyż (Góralczyk)   Maj 2014

Wybrane aktywności: ● Na podwórku. Praca indywidualna – każde dziecko otrzymuje papierowy rysunki kurnika, i trzech kurek. Zadaniem dzieci jest rozmieszczanie kurek zgodnie z poleceniami nauczyciela, np.: • umieść jedną kurkę na dachu/obok kurnika • umieść dwie kurki na dachu, a jedną pod kurnikiem... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 2
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Maj 2014

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • elementy do opowieści – znajdziesz je TU;
  • szablony-kolorowankiTU;
  • podkład do piosenki „Trzy kurki”TU.
Określono w nim następujące cele ogólne:
  • rozwijanie umiejętności uważnego słuchania tekstu mówionego;
  • prawidłowe posługiwanie się określeniami dotyczącymi położenia przedmiotów w przestrzeni;
  • doskonalenie umiejętności liczenia w zakresie trzech;
  • rozwijanie sprawności manualnej.
Wybrane aktywności: ● Na podwórku. Praca indywidualna – każde dziecko otrzymuje papierowy rysunki kurnika, i trzech kurek. Zadaniem dzieci jest rozmieszczanie kurek zgodnie z poleceniami nauczyciela, np.: • umieść jedną kurkę na dachu/obok kurnika • umieść dwie kurki na dachu, a jedną pod kurnikiem. Zamiast rysunków można zastosować małe pudełka, np. po butach, co pozwoli na lepsze obrazowanie pojęć związanych z określaniem położenia przedmiotów w przestrzeni – kurkami mogą być wtedy np. waciki-puszki. ● Kurki. Praca plastyczna – dzieci zamieniają dłonie w kurki. Malują środek dłoni i kciuk na jednolity kolor (żółty, pomarańczowy, biały), natomiast pozostałe palce różnokolorowo (zielony, niebieski, czerwony). Odbijają dłoń na środku karki formatu A4. Aby powstały kształt zamienić w kurkę, należy domalować za pomocą patyczka do uszu oko, dziób oraz grzebień. Kurka będzie spacerowała po trawie wykonanej techniką stemplowania (można użyć w tym celu np. gąbki lub korka, podobnie przygotowywane są chmurki i słońce). Z gotowych prac można stworzyć galerię.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka