Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Bajki i baśnie uczą wartości i dają wszystkim dużo radości [PNP – dzieci młodsze]

Zespół redakcyjny PNP   Marzec 2016

Cele ogólne: budzenie zainteresowania książką jako źródłem wiedzy i wdrażanie dzieci do szanowania książek; zachęcanie dzieci do podejmowania prób odtwarzania fragmentów bajek, opowiadania własnymi słowami; stwarzanie maluchom okazji do oceny postępowania bohaterów literackich; organizowanie sytua... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (11.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 13
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Marzec 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci młodszych na kwiecień.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: budzenie zainteresowania książką jako źródłem wiedzy i wdrażanie dzieci do szanowania książek; zachęcanie dzieci do podejmowania prób odtwarzania fragmentów bajek, opowiadania własnymi słowami; stwarzanie maluchom okazji do oceny postępowania bohaterów literackich; organizowanie sytuacji inspirujących do układania własnych bajek, opowieści przez dzieci; rozwijanie procesów poznawczych poprzez uczestniczenie w zabawach i sytuacjach edukacyjnych; stymulowanie aparatu mowy przez ćwiczenia buzi i języka; wdrażanie do aktywnego uczestniczenia w różnego typu przedstawieniach; doskonalenie spostrzegawczości wzrokowej (składanie obrazków z trzech-czterech części); poznawanie i tworzenie zbiorów przedmiotów, próby klasyfikowania; zachęcanie dzieci do eksperymentowania w trakcie używania różnych materiałów plastycznych

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!