Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Bajki i baśnie uczą wartości i dają wszystkim dużo radości [PNP – dzieci młodsze]

Zespół redakcyjny PNP   Marzec 2016

Cele ogólne: budzenie zainteresowania książką jako źródłem wiedzy i wdrażanie dzieci do szanowania książek; zachęcanie dzieci do podejmowania prób odtwarzania fragmentów bajek, opowiadania własnymi słowami; stwarzanie maluchom okazji do oceny postępowania bohaterów literackich; organizowanie sytua... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (11.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 13
Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Marzec 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci młodszych na kwiecień.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: budzenie zainteresowania książką jako źródłem wiedzy i wdrażanie dzieci do szanowania książek; zachęcanie dzieci do podejmowania prób odtwarzania fragmentów bajek, opowiadania własnymi słowami; stwarzanie maluchom okazji do oceny postępowania bohaterów literackich; organizowanie sytuacji inspirujących do układania własnych bajek, opowieści przez dzieci; rozwijanie procesów poznawczych poprzez uczestniczenie w zabawach i sytuacjach edukacyjnych; stymulowanie aparatu mowy przez ćwiczenia buzi i języka; wdrażanie do aktywnego uczestniczenia w różnego typu przedstawieniach; doskonalenie spostrzegawczości wzrokowej (składanie obrazków z trzech-czterech części); poznawanie i tworzenie zbiorów przedmiotów, próby klasyfikowania; zachęcanie dzieci do eksperymentowania w trakcie używania różnych materiałów plastycznych

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!