Zimowe krajobrazy

Luty 2011

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

W lutym każdy z nas chciałby, aby zima już się skończyła – a to dopiero połowa czasu jej panowania. Jednak, kiedy spojrzymy na tę porę roku oczami dziecka, dostrzeżemy głębię jej piękna w postaci różnych odcieni bieli, niebieskiego, szarości i innych kolorów, połączonych z zawiłościami krajobrazu. By utrwalić jego piękno, dobrze mieć pod ręką materiały, kartki kolorowego papieru, pastele, szablony itp.

W artykule opisano zabawy plastyczne polegające na stopniowaniu kolorów, wykorzystaniu kolorowych kwadratów oraz wykorzystaniu próbek tkanin.