Zimowa olimpiada sportowa (zajęcia ruchowe)

Dominika Góra   Styczeń 2014

Ten plik można pobrać bezpłatnie.
Pomoce dydaktyczne 1
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Styczeń 2014

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:

• symbol olimpiady – znajdziesz go TU;
  • plakat tematyczny „Zimowa olimpiada”, który został dołączony do bieżącego numeru miesięcznika. TU możesz go zobaczyć i zamówić.

Uwzględniono w nim następujące cele:

• doskonalenie koordynacji ciała, wzmacnianie napięcia mięśniowego, poznawanie własnego ciała;
  • doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem oraz stosowania się do instrukcji słownej;
  • kształtowanie postawy fair play oraz pożądanych postaw w działaniu indywidualnym i grupowym;
  • wdrażanie do współpracy w grupie.
Przykładowa propozycja ze scenariusza: Konkurencje olimpijskie. Można je oznaczyć różno kolorowymi kartkami, które wybierają lub losują dzieci. Symbole konkurencji można także umieścić bezpośrednio w tabeli wyników. Po każdej konkurencji następuje zaznaczenie wyników w tabeli: drużyna wygrywająca otrzymuje trzy kropeczki, drużyna druga – dwie, a trzecia – jedną. Zawody wygrywa drużyna z największą liczbą kropek. • Przeskakiwanie górek śniegowych obunóż po wyznaczonym torze, powrót biegiem – na podłodze pomiędzy chorągiewkami wyznaczającymi trasy wyścigów układamy po kilka woreczków gimnastycznych, przez które skaczą dzieci. • Bieg na czworakach tam i z powrotem między kulkami śnieżnymi – dzieci poruszają się na czworakach pomiędzy woreczkami gimnastycznymi (…).

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania