Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 504.52 kb
Stron: 2
Id: 1519

Zanim dziecko zacznie czytać

Danuta Chwastniewska   Listopad 2011

Podtytuł: Rozumienie fabuły oraz rozwój zdolności umysłowych i kreatywności w metodzie 101 kroków. Przygotowanie do czytania i pisania to długotrwały proces. Oprócz odpowiednio wykształconych receptorów słuchowych i wzrokowych, które w bezpośredni sposób... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

nauka czytaniametoda 101 kroków

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Gotowość do nauki czytania i pisania

Więcej z tego numeru

Listopad 2011

Podtytuł: Rozumienie fabuły oraz rozwój zdolności umysłowych i kreatywności w metodzie 101 kroków.


Przygotowanie do czytania i pisania to długotrwały proces. Oprócz odpowiednio wykształconych receptorów słuchowych i wzrokowych, które w bezpośredni sposób wpływają na sukces bądź niepowodzenie dziecka w osiągnięciu tych kompetencji, ważne jest również ćwiczenie innych umiejętności, które w sposób pośredni przyczyniają się do nabywania umiejętności czytania i pisania.
W poprzednich artykułach zaproponowałam bardzo dużo zabaw i ćwiczeń słuchowych, które można wykonać, opierając się na 10 obrazkach. Pomysły te można mnożyć, ale wydaje mi się, że podane przykłady stanowią wystarczającą inspirację dla nauczycieli. Omówiłam też korzyści płynące z czytania dzieciom na głos. Dlatego teraz skupię się na innych aspektach, dzięki którym dziecko może zainteresować się czytaniem. Wśród nich warto wymienić rozumienie fabuły i rozwój zdolności umysłowych.