Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zanim dziecko zacznie czytać

Danuta Chwastniewska   Listopad 2011

Podtytuł: Rozumienie fabuły oraz rozwój zdolności umysłowych i kreatywności w metodzie 101 kroków. Przygotowanie do czytania i pisania to długotrwały proces. Oprócz odpowiednio wykształconych receptorów słuchowych i wzrokowych, które w bezpośredni sposób... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Listopad 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Podtytuł: Rozumienie fabuły oraz rozwój zdolności umysłowych i kreatywności w metodzie 101 kroków.


Przygotowanie do czytania i pisania to długotrwały proces. Oprócz odpowiednio wykształconych receptorów słuchowych i wzrokowych, które w bezpośredni sposób wpływają na sukces bądź niepowodzenie dziecka w osiągnięciu tych kompetencji, ważne jest również ćwiczenie innych umiejętności, które w sposób pośredni przyczyniają się do nabywania umiejętności czytania i pisania.
W poprzednich artykułach zaproponowałam bardzo dużo zabaw i ćwiczeń słuchowych, które można wykonać, opierając się na 10 obrazkach. Pomysły te można mnożyć, ale wydaje mi się, że podane przykłady stanowią wystarczającą inspirację dla nauczycieli. Omówiłam też korzyści płynące z czytania dzieciom na głos. Dlatego teraz skupię się na innych aspektach, dzięki którym dziecko może zainteresować się czytaniem. Wśród nich warto wymienić rozumienie fabuły i rozwój zdolności umysłowych.
 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka