Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zanim dziecko zacznie czytać

Danuta Chwastniewska  
Listopad 2011

Podtytuł: Rozumienie fabuły oraz rozwój zdolności umysłowych i kreatywności w metodzie 101 kroków. Przygotowanie do czytania i pisania to długotrwały proces. Oprócz odpowiednio wykształconych receptorów słuchowych i wzrokowych, które w bezpośredni sposób... więcej
Pobierz plik

Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub wpisując kod do pobierania.

Jak pobierać?
Informacje o pliku
Typ pliku: pdf
Wielkość pliku: 504.52 kb
Stron: 2
Id: 1519

Zobacz również

nauka czytania
metoda 101 kroków

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów:
nauka czytania
metoda 101 kroków


lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z tego numeru

Listopad 2011

Podtytuł: Rozumienie fabuły oraz rozwój zdolności umysłowych i kreatywności w metodzie 101 kroków.


Przygotowanie do czytania i pisania to długotrwały proces. Oprócz odpowiednio wykształconych receptorów słuchowych i wzrokowych, które w bezpośredni sposób wpływają na sukces bądź niepowodzenie dziecka w osiągnięciu tych kompetencji, ważne jest również ćwiczenie innych umiejętności, które w sposób pośredni przyczyniają się do nabywania umiejętności czytania i pisania.
W poprzednich artykułach zaproponowałam bardzo dużo zabaw i ćwiczeń słuchowych, które można wykonać, opierając się na 10 obrazkach. Pomysły te można mnożyć, ale wydaje mi się, że podane przykłady stanowią wystarczającą inspirację dla nauczycieli. Omówiłam też korzyści płynące z czytania dzieciom na głos. Dlatego teraz skupię się na innych aspektach, dzięki którym dziecko może zainteresować się czytaniem. Wśród nich warto wymienić rozumienie fabuły i rozwój zdolności umysłowych.