Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 353.88 kb
Stron: 2
Id: 3935

Zabawy paluszkowe (Maluszki śpiewają)

Maria Tomaszewska   Styczeń 2014

Przykładowa zabawa ze scenariusza: Mała Gąsienica – zabawa plastyczna. ● Pomoce: kartka, 10 wacików, cekiny, dziurkacz, wyciory do fajki. ● Przebieg: Dzieci przyklejają na kartkę ok. 10 wacików. Do pierwszego doklejają oczy, a następne ozdabiają kolorowymi cekinami lub kółeczkami z dziurkacza. Z wy... więcej
Pobierz

Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

cykl Kącik muzycznydwulatekmuzykaplastykatrzylatekzabawy paluszkowe

Więcej z działu

Muzyka i śpiew, pląsy i taniec

Więcej z tego numeru

Styczeń 2014

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Artykułowi towarzyszy gotowa pomoc dydaktycznabałwankowa „ubieranka”. Znajdziesz ją TU.

Na treść tego praktycznego artykułu składa się opis zajęć muzycznych przeznaczonych dla najmłodszych przedszkolaków. Znajdziemy w nim m.in.:
  • zabawę paluszkową z piosenką „Bawiły się dzieci paluszkami”;
  • propozycje autorskich zabaw paluszkowych oraz aktywności plastycznych.
Przykładowa zabawa ze scenariusza: Mała Gąsienica – zabawa plastyczna. ● Pomoce: kartka, 10 wacików, cekiny, dziurkacz, wyciory do fajki. ● Przebieg: Dzieci przyklejają na kartkę ok. 10 wacików. Do pierwszego doklejają oczy, a następne ozdabiają kolorowymi cekinami lub kółeczkami z dziurkacza. Z wyciorów do fajki formują odnóża. W drugim wariancie zabawy dzieci odbijają palce zamoczone w farbie na kartce papieru. Najpierw odbijają kciukiem głowę, potem palcem środkowym i wskazującym odwłok, najmniejszy palec odbijają na samym końcu. Mazakami dorysowują oczy, czułki, odnóża.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!