Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 597.27 kb
Stron: 2
Id: 932

Wymarzony plac zabaw (scenariusz spotkania z rodzicami dla dzieci 5-6-letnich)

Grudzień 2010

Obserwując na przestrzeni lat zaangażowanie rodziców w życie przedszkolne i szkolne ich pociech, można dojść do wniosku, że staje się ono coraz słabsze. Rodzice wiele czasu przeznaczają na zapewnienie jak najlepszych warunków materialnych dzieciom, „gubiąc” niejednokrotnie ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

zajęcia otwartewspółpraca z rodzicamiscenariusz zajęćpięciolateksześciolatek

Więcej z działu

Współpraca z rodzicami i pedagogizacja

Więcej z tego numeru

Grudzień 2010

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Obserwując na przestrzeni lat zaangażowanie rodziców w życie przedszkolne i szkolne ich pociech, można dojść do wniosku, że staje się ono coraz słabsze. Rodzice wiele czasu przeznaczają na zapewnienie jak najlepszych warunków materialnych dzieciom, „gubiąc” niejednokrotnie wartości związane z wychowaniem. Najchętniej organizują wolny czas dziecka, posyłając je na dodatkowe, płatne zajęcia poza domem. Są one – owszem – wartościowe, ale nie zastąpią bezpośredniego kontaktu z rodzicami i płynących z niego korzyści. Rodzice często nie zdają sobie sprawy z radości, jaką sprawiają swojemu dziecku, wykonując wraz z nim choćby najprostsze czynności. Zadaniem nauczyciela-wychowawcy jest wyjście naprzeciw tym potrzebom. Sposobem realizacji może być organizowanie wspólnych spotkań i zabaw zaspokajających nie tylko indywidualne potrzeby dziecka, ale również integrujących zespół klasowy oraz dających możliwość obserwowania relacji między rodzicem a dzieckiem. Poniżej przykładowy scenariusz takiego spotkania.


Autorkami scenariusza są Ewa Błahuta, Renata Jędrzejewska i Daria Rafalska (nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Mazowieckim).
 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz