Wielobój lekkoatletyczny

Wydarzenie dodał(a) Maria Struzik

W czwartek 10 czerwca 2010 r   grupa „Motylków” i „Kaczuszek” wzięła udział  III Międzyprzedszkolnym wieloboju lekkoatletycznym południowych dzielnic Katowic.  Spartakiadę oficjalnie otworzyła  pani Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 4 – Marzena Terlecka a całą imprezę z ogromnym zaangażowaniem i świetnym podejściem do dzieci prowadziła pani Grażyna Kuczmik.

Celem wieloboju, w którym wzięły udział przedszkolaki, było propagowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego z łączeniem elementów lekkoatletyki – bieg, rzut, skok oraz kształtowanie postawy fair play, kultury kibicowania.

W sportowych zmaganiach z naszego przedszkola wzięło udział  15 zawodników natomiast pozostałe dzieci z grup gorąco kibicowały naszej drużynie.  Każda drużyna przedszkolna wzięła udział w 5 konkurencjach, a były to: Bieg (pojedynczy na czas)

• bieg krótki po prostej (dystans 20 m),
  • bieg długi (dystans 80 m)

Skoki (skok wzwyż oceniany na podstawie zaliczenia natomiast w dal liczą się punkty strefy do której zawodnik doskoczył)

• skok wzwyż – z rozbiegu z wyznaczonej strefy skok ponad liną na materac,
  • skok w dal – 3 skoki obunóż z miejsca dodawane

Rzuty (zawodnik wykonuje 2 rzuty do punktowanej strefy – liczy się suma punktów)

• rzut piłką lekarską 1 kg stojąc przodem w rozkroku
Każdy z uczestników zawodów oceniany był indywidualnie na  podstawie sumy zdobytych punktów ze wszystkich konkurencji. Po zliczeniu wszystkich punktów okazało się że nasze przedszkolaki zdobyły 5 pierwszych miejsc – złote medale, 5 drugich miejsc – srebrne medale oraz 5 trzecich miejsc – brązowe medale. Dodatkowo nasze przedszkolaki zdobyły dyplom dla przedszkola za zajęcie I miejsca a dla grupy piłki do gry. Zabawa jak zwykle była świetna a dzieci choć zmęczone z uśmiechami na twarzy i zawieszonymi na szyi medalami  pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

Dominika Sosnowska, Krystyna Jagielska, Aneta Lenard, Barbara Wójcik

od Maria Struzik