Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Wielobój lekkoatletyczny


Wydarzenie dodał(a) Maria Struzik
ponad 13 lat temu, wyświetleń 3701


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W czwartek 10 czerwca 2010 r   grupa „Motylków” i „Kaczuszek” wzięła udział  III Międzyprzedszkolnym wieloboju lekkoatletycznym południowych dzielnic Katowic.  Spartakiadę oficjalnie otworzyła  pani Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 4 – Marzena Terlecka a całą imprezę z ogromnym zaangażowaniem i świetnym podejściem do dzieci prowadziła pani Grażyna Kuczmik.

 

Celem wieloboju, w którym wzięły udział przedszkolaki, było propagowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego z łączeniem elementów lekkoatletyki – bieg, rzut, skok oraz kształtowanie postawy fair play, kultury kibicowania.


W sportowych zmaganiach z naszego przedszkola wzięło udział  15 zawodników natomiast pozostałe dzieci z grup gorąco kibicowały naszej drużynie.  Każda drużyna przedszkolna wzięła udział w 5 konkurencjach, a były to: Bieg (pojedynczy na czas)

  • bieg krótki po prostej (dystans 20 m),
  • bieg długi (dystans 80 m)

Skoki (skok wzwyż oceniany na podstawie zaliczenia natomiast w dal liczą się punkty strefy do której zawodnik doskoczył)

  • skok wzwyż – z rozbiegu z wyznaczonej strefy skok ponad liną na materac,
  • skok w dal – 3 skoki obunóż z miejsca dodawane

Rzuty (zawodnik wykonuje 2 rzuty do punktowanej strefy – liczy się suma punktów)

  • rzut piłką lekarską 1 kg stojąc przodem w rozkroku 
Każdy z uczestników zawodów oceniany był indywidualnie na  podstawie sumy zdobytych punktów ze wszystkich konkurencji. Po zliczeniu wszystkich punktów okazało się że nasze przedszkolaki zdobyły 5 pierwszych miejsc – złote medale, 5 drugich miejsc – srebrne medale oraz 5 trzecich miejsc – brązowe medale. Dodatkowo nasze przedszkolaki zdobyły dyplom dla przedszkola za zajęcie I miejsca a dla grupy piłki do gry. Zabawa jak zwykle była świetna a dzieci choć zmęczone z uśmiechami na twarzy i zawieszonymi na szyi medalami  pełne wrażeń wróciły do przedszkola.
 
Dominika Sosnowska, Krystyna Jagielska, Aneta Lenard, Barbara Wójcik  

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Struzik

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!