Uroczystości przedszkolne

Wydarzenie dodał(a) Lucyna Opido
ponad 14 lat temu, wyświetleń 1981

Maj i czerwiec, to bardzo gorący okres w przedszkolach. I to nie tylko ze względu na pogodę, (chociaż w tym roku pogoda się nie popisała), ale przede wszystkim na  dużą ilość uroczystości przypadających na ten czas.

26 maja, dzieci z gr. IX zaprosiły swoich rodziców na uroczystość  związaną z obchodami „ Dnia Mamy i Taty”. Rodzice byli  zafascynowani występami swoich małych pociech. Każda piosenki i każdy wiersz otrzymał olbrzymie owacje. Dumne dzieci po występie zaprosiły swoich najbliższych na słodki poczęstunek.

Było bardzo wesoło, a wśród rozmów dominował temat zbliżającej się wycieczki z okazji Dnia Dziecka. Oczywiście wszyscy martwili się pogodą , bo deszcz padał i padał i nie było końca. Nasze piękne miasto coraz bardziej zalane było wodą. Niestety sprawdziły się przewidywania rodziców i naszą wycieczkę do Parku Dinozaurów w Zatorze trzeba było odłożyć. Jednak postanowiłyśmy zrobić dzieciom niespodziankę, i tego szczególnego dnia zabrałyśmy je do Multikina na  film pt. „ Czarodziejka Lili”. Dzieciom bardzo podobało się w kinie szczególnie, że wielu z nich było pierwszy raz w tak zaczarowanym miejscu. Po filmie na dzieci czkała jeszcze  wielka torba popcornu.  Było wiele śmiechu i radości.

Pozostałą cześć tak wyjątkowego dnia dzieci spędziły na wspólnych zabawach, konkursach i tańcach. Myślę, że będą długo pamiętać ten wyjątkowy, pełen niespodzianek dzień. Ale niespodzianki to nasza specjalność. Dzieci nie wiedziały, że czeka jeszcze jedna. Otóż wybraliśmy się do Domu Kultury „ Solvay” na przedstawienie baletowe pt.” Czarodziejskie  buciki”. Na przedstawienie zaprosiła nas mama Zuzi, dziewczynki z naszego przedszkola, która grała tam jedną z ról. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem. Podziwialiśmy nie tylko  grę młodych artystów, w tym  naszej koleżanki Zuzi,  ale również przepiękne stroje, które dzieci miały na sobie. Po złożeniu gratulacji i krótkich rozmowach wróciliśmy do przedszkola.

Czerwiec to miesiąc, w którym niestety przychodzi nam się pożegnać z przedszkolem  albo tylko na okres wakacji, albo też na zawsze, jak to jest  w wypadku sześciolatków. 15 czerwca dzieci z grupy IX zaprosiły swoich rodziców na uroczyste zakończenie roku szkolnego. Na te specjalną okazje przygotowaliśmy przedstawienie pt. „ Czerwony Kapturek” oraz krótki program wakacyjny.

Dzieci bardzo się starały , żeby jak najlepiej wypaść. Wyglądały przepięknie w strojach przygotowanych przez rodziców. W niejednym oku zakręciła się łza. Na zakończenie  każde dziecko otrzymało prezent, tablo oraz dyplom. Wszystkim bardzo podobały się pamiątkowe misie, które dzieci dostały,a  na których znajdowało się logo naszego przedszkola, nazwa grupy „ Jeżyki oraz rok uczęszczania do przedszkola.

Rodziców, którzy bardzo angażowali się w życie naszej grupy oraz nam pomagali, wręczyliśmy dyplomy „ Przyjaciela Przedszkola”.

I tak powoli kończy się rok szkolny . Niektóre dzieci zaczynają nową drogę życia  rozpoczynając edukacje szkolną, inne dzieci po wakacjach wrócą, ale wiemy, że ten rok i wspomnienia na długo pozostaną w pamięci.

Lucyna Opido

Nauczycielka Samorządowego Przedszkola Nr 5 w Krakowie