Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Bezpieczny przedszkolak


Wydarzenie dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska
ponad 15 lat temu, wyświetleń 3357


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Doświadczanie przez działanie. My się nie boimy, my się nauczymy jak bezpiecznie żyć” nasze przedszkole odwiedzili ratownicy medyczni z Policealnej Szkoły Medycznej województwa śląskiego. W sposób ciekawy i przyjazny uświadomi dzieciom jak prawidłowo zadbać o własne bezpieczeństwo, jak również o bezpieczeństwo osób bliskich. W konkretny sposób zostały dzieciom przedstawione formy pomocy w przypadku skaleczenia, oparzenia, omdlenia. Wszystkie pogadanki poparte zostały zajęciami praktycznymi, dzieci uczyły się tamować krew, wiązać bandaże, wykorzystując fantom uczyły się nawiązywać kontakt z osoba nieprzytomną. Podsumowaniem tychże działań było wzywanie przez dzieci pogotowia. Nie jest to sprawa łatwa, gdyż trzeba zachować spokój i konkretnie odpowiadać na pytania dyżurnego. Zajęcia były naprawdę twórcze, a wychowankom i ratownikom towarzyszyły kotki - pacynki Micia i Kicia, które pomagały przełamać barierę strachu przed aktywnością podczas tak specyficznych zajęć. Dzieci bardzo przeżywały ten mini kurs ratownictwa, a na pytanie jednej z mam „ Co zrobisz gdy się skaleczę?”, dziecko odpowiedziało „ Sprawdzę najpierw czy oddychasz…”.
W mini kursie wzięły udział  dzieci z grupy Jeżyki, Słoneczka, Pszczółki oraz Krasnale.

Moduł II „ABC pierwszej pomocy” Realizacja tematyki tygodniowej w grupie; Spotkanie na terenie przedszkola z ratownikami medycznymi; Aktywność dziecka połączona z przeżywaniem i działaniem (kąciki tematyczne, mini kurs pierwszej pomocy); Pedagogizacja rodziców - tablice informacyjne; Pamięciowe opanowanie numeru 999, oraz nabycie umiejętności wezwania pomocy przez telefon;   Po zakończeniu modułu dziecko: · Zna zasady bezpiecznej zabawy w różnych porach roku; · Potrafi wezwać pomoc telefonicznie, bądź sygnalizuje niebezpieczeństwo osobie dorosłej; · Rozumie i stosuje zakaz zabawy lekarstwami i innymi środkami nieznanego pochodzenia; · Potrafi założyćprosty opatrunek, zabezpieczyć ranę; · Potrafi wybrać numer 999 lub 112 i powiadomić·  o niebezpieczeństwie; · Ma świadomość konsekwencji z niewłaściwego korzystania z numerów alarmowych. Opracowanie : mgr Anna Boroń. mgr Dorota Kozioł - Żurawska      

Zobacz wszystkie wpisy
od Dorota Kozioł- ŻurawskaWyślij wiadomość
do Dorota Kozioł- Żurawska

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Kozioł- Żurawska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka