Spartakiada Przedszkolaków

Wydarzenie dodał(a) ~ Gość

Spartakiady organizowane przez Miejskie Przedszkole
Nr 93 oraz Gimnazjum Nr 19 w Katowicach to już tradycja.

23 listopada 2007 roku odbyła się IV Integracyjna Międzyprzedszkolna Spartakiada Sportowa Przedszkolaków, nad którą patronat jak co roku objął Prezydent Miasta Katowice, Piotr Uszok.

Wśród zaproszonych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością byli: Pani Ewelina Kajzerek -  Zastępca Naczelnika Wydziału Kultury i Sportu w Katowicach, Pani Ewa Oleksy – Inspektor Wydziału Kultury i Sportu w Katowicach, Pan Marcin Krupa – Radny Miasta Katowice, Pan Marek Szczerbowski – Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury
i Sportu Stadion "ląski w Chorzowie, przedstawiciel Polskiego Związku Głuchych, Dyrektor Gimnazjum Nr 19 w Katowicach – Pan Tomasz "widergał. Wśród honorowych gości zasiadła także Pani Elżbieta Zych – Dyrektor Przedszkola Nr 15 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Pani Bożena Deja - Dyrektor Przedszkola Nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi. Życzenia sukcesów i miłej zabawy dzieciom przesłał Przewodniczący Rady Miasta Katowice – Pan Jerzy Forajter.

Sponsorami Spartakiady byli: Urząd Miasta Katowice, MOSiR, WSiP oraz TVP3. Dzięki sponsorom, każda drużyna otrzymała oprócz pamiątkowych medali i pucharów materac gimnastyczny, bajkę, puzzle, mazaki, słodycze i napoje oraz inne drobne upominki. Dzięki hojności jednego z rodziców naszych przedszkolaków, który obdarował dzieci soczkami,  każdy startujący zawodnik mógł zaspokoić pragnienie podczas zawodów sportowych.

W zawodach wzięły udział katowickie przedszkola z oddziałami integracyjnymi: 15, 41,47,50,67,91 oraz organizator, przedszkole 93.

Wśród konkurencji znalazły się:

• Bieg zwykły (dookoła pachołka i z powrotem);
  • Bieg na czworakach do półmetka – powrót – bieg zwykły;
  •  "Sadzenie kartofli” (z wykorzystaniem woreczków gimnastycznych);
  • Wyścigi z piłką – (jedno dziecko zostawia piłkę na półmetku, drugie je zabiera);
  • Rzut woreczkiem do ruchomego kosza (rodzic łapiący woreczki stoi wewnątrz obręczy);
  • Bieg do obręczy – wejście górą, wyjście dołem;
  • Bieg z pałeczką sztafetową – kręglem.
  • Przejście pod drążkiem.
  • Tunel.

1Bieg z piłeczką pingpongową na łyżce..

Dzieci bawiły się wspaniale wśród zagrzewających ich do walki okrzyków w prawdziwie  sportowej atmosferze.  W przerwach między zawodami wystąpiła młodzież
z Gimnazjum Nr 19 i Szkoły Podstawowej Nr 37 w Katowicach przygotowana przez swoich nauczycieli.

Spartakiadę, jak co roku poprowadziła Pani Grażyna Kuczmik.