Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Pasowanie na STARSZAKA


Wydarzenie dodał(a) ~ Gość
ponad 14 lat temu, wyświetleń 6404


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Ale się ostatnio u nas w przedszkolu działo!

Zamieszanie, próby, recytacje, tańce, pełno instrumentów. Przedszkolaki z wypiekami, panie z kartkami, każdy coś ćwiczył. Po co tyle zamieszania" Sprawa rozwiązała sie 28 pa"dziernika po południu.

Nagle zaczęły schodzić się tłumy odświętnie ubranych przedszkolaków z grupy Jeżyki, Krasnale i Słoneczka, ich rodziców i bliskich. W holu przedszkola zapanowała cisza i sześciolatki pełną piersią zaśpiewały na powitanie piosenkę "ABC sześciolatka". Piosenkę dzieci znały naprawdę świetnie, gdyż uczyły się jej także na zajęciach związanych z prawami dziecka na świecie. Następnie przedszkolaki parami wypowiadały wyuczone kwestie traktujące o tym, że już naprawdę mogą zostać starszakami! Dzieci zaprezentowały taniec " Czy zatańczysz razem ze mną"", gdzie mogliśmy zauważyć spontaniczność dzieci - klaskały i tupały ile sił, tak głośno jak śpiewały.

Jednakże największe wrażenie sprawiła na wszystkich instrumentalizacja "Marsza tureckiego".Talerze, tamburyna i pałeczki z werwą grały do muzyki Bethovena. Oczywiście, pod czujnym okiem pani Gabrysi, naszej specjalistki od rytmiki, która dyrygowała małą orkiestrą. Wykonanie spotkało się z olbrzymim aplauzem, dostaliśmy gromkie brawa.

W końcu nastąpił najważniejszy dla wszystkich moment - Pasowanie... Wszystkie przedszkolaki z dumą wypowiadały słowo "ślubuję", w odpowiedzi na pytania pani dyrektor. O tym, jak głęboko do serca wzięły sobie powagę uroczystości nasze starszaki, świadczyły ich skupione miny, cisza panująca podczas pasowania. Każde z dzieci zostało pasowane specjalnym ołówkiem i otrzymało z rąk wychowawczyni pamiątkowy dyplom. Uroczystość spotkała sie z ciepłym przyjęciem przez zaproszonych gości, którzy przelali swoje wrażenia na papier:"WIELKIE PODZIĘKOWANIE całemu zespołowi nauczycielek, które przygotowały dzieci w wieku 6-lat do Uroczystego "lubowania i nadania tytułu STARSZAKA. Dzieci były bardzo wzruszone swoimi występami taneczno-wokalno-recytatorskimi i samym przyjęciem wspólnie z Rodzicami, Dziadkami i Opiekunami. WIELKIE PODZIĘKOWANIA - BóG ZAPŁAĆ wszystkim." - napisał dziadek Łukasza.

Następnie dzieci razem z bliskimi usiadły do pięknie zastawionych stołów, gdzie królowały pyszne ciasta, w wielu wypadkach pieczone z aktywnym udziałem dzieci, które teraz opowiadały chętnym słuchaczom, jak pomagały przy pieczeniu. Słodkości dla małych brzuszków, rozmowy, bliski kontakt dzieci z najbliższymi sprawiły, że atmosfera spotkania  była miła, ciepła, rodzinna... Tak jak w domu, podczas ważnych uroczystości.

 

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!