Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

NA TROPIE LICZB w Przedszkolu nr 48 w Poznaniu


Wpis dodał(a) Dorota Niemier
8 miesięcy temu, wyświetleń 173


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W naszym przedszkolu wszystkie grupy bardzo chętnie angażują się we wszystkie działania związane z poszerzaniem kompetencji matematycznych.

Dzieci w poszczególnych grupach nie tylko klasyfikują, przeliczają, porównują, mierzą, doskonalą orientację przestrzenną (poznają kierunki, określają położenie przedmiotów w przestrzeni), ale chętnie uczestniczą w zabawach matematycznych z chustą animacyjną, grach dydaktycznych i planszowych, poznają figury geometryczne i układają z nich kompozycje, dopasowują kształty, poznają układy rytmiczne, uczą się logicznego myślenia, rozumowania operacyjnego i kombinowania, zapoznały się z elementami „kodowania na dywanie” i zasadami gry w „Bingo”.

Dzieci doskonalą spostrzegawczość wzrokową, dokonują syntezy i analizy sylabowej (a starsze głoskowej) wyrazów, przeliczając sylaby (i głoski) w wyrazach.

Przedszkolaki poznały też rolę pieniądza w życiu człowieka - zapoznały się z nominałami naszych banknotów i bilonu. Były również na wycieczce w Banku PKO i samodzielnie robiły zakupy w sklepie, mając do dyspozycji określoną kwotę.

Dzieci z najstarszej grupy chętnie poznają cyfry, wykonują działania matematyczne i rozwiązują proste zadania tekstowe.

W tym roku szkolnym wszystkie grupy wzięły udział w edukacyjnym projekcie matematycznym „Rodzina Cyrków”, którego autorką była jedna z nauczycielek. Projekt ten objął swoim zasięgiem kilka łazarskich przedszkoli i zakończył się „Konkursem Matematycznym” zorganizowanym w Osiedlowym Domu Kultury, w którym wzięły udział delegacje dzieci z najstarszych grup.

Na tropie liczb

To wspólna nazwa dla sześciu „małych” projektów (działań/zabaw/zajęć), które mają za zadanie POPRZEZ ZABAWĘ wspomagać realizację celów edukacji matematycznej w przedszkolu.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Dorota NiemierWyślij wiadomość
do Dorota Niemier

Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Niemier