Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Realizacja projektu KSIĄŻKA (DLA) PRZEDSZKOLAKA w P-u nr 48 w Poznaniu


Wpis dodał(a) Dorota Niemier
rok temu, wyświetleń 221


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W naszym przedszkolu w każdej sali znajduje się kącik książki, z którego dzieci mogą na co dzień korzystać. Na początku roku szkolnego ustalają zasady korzystania z niego i wspólnie z nauczycielem opracowują Kodeks Korzystania z Książek.

Dzieci codziennie słuchają bajek i opowiadań czytanych przez nauczycieli, rodziców i starsze rodzeństwo, którzy z wielkim zaangażowaniem przychodzą do przedszkola czytać swoje ulubione książki w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom".  

W holu przedszkola znajduje się regał z książkami do czytania, z którego rodzice i dzieci mogą wypożyczać książki do domu lub czytać w przedszkolu. Regał ten wzbogacany jest na bieżąco książkami przynoszonymi z domów. 

Nasze przedszkole od lat współpracuje z filią Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu. Dzieci z najstarszej grupy uczestniczą w warsztatach czytelniczo-plastycznych organizowanych w bibliotece, zapoznają się z aktualnościami wydawniczymi dla dzieci, słuchają ciekawych bajek i wykonują prace plastyczne. Natomiast dzieci z młodszych grup odwiedzają bibliotekę, poznają pracę pani bibliotekarki, zapoznają się z książkami przeznaczonymi dla najmłodszych czytelników oraz z zasadami korzystania z biblioteki.

3 i 4-latki brały udział w ogólnopolskim projekcie "Tydzień Bajek Polskich", zapoznając się z popularnymi książkami dla dzieci znanych polskich autorów, wykonując prace plastyczne i konstrukcyjne na ich podstawie, biorąc udział w grach dydaktycznych. Najmłodsze przedszkolaki realizowały projekt "Książka", w ramach którego zapoznały się z historią pisma, etapami powstawania książki, samodzielnie ilustrowały bajkę "Przyjaciele Kubusia Puchatka", a z tych ilustracji powstała piękna książeczka. Robiły również zakładki do książek i były na wycieczce w księgarni.

Dzieci w przedszkolu obejrzały przedstawienie tetralne pt. "Bajki rozmaite" na podstawie wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, w którym bardzo chętnie wzięły czynny udział. Również na pożegnanie przedszkola najstarsza grupa przygotowała przedstawienie "Brzechwa zaprasza" na podstwie znanych i lubianych wierszy tego autora.

W maju wzięliśmy udział w akcji "Wielka Zbiórka Książek 2019" dla dzieci, młodzieży i dorosłych przebywających na oddziałach poznańskich szpitali, a zorganizowanej przez Fundację Zaczytani.org. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu naszych rodziców, dzieci i nauczycieli, przekazaliśmy chorym ponad 110 ksiązek.

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Dorota NiemierWyślij wiadomość
do Dorota Niemier

Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Niemier