Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 2732.31 kb
Id: 5660

Wiosna po wsi spaceruje, patrzy, co się dziś wykluje...[PNP – dzieci młodsze]

Zespół redakcyjny PNP   Marzec 2016

Cele ogólne: rozbudzanie zainteresowania światem zwierząt poprzez działania dydaktyczne i bezpośredni kontakt z przyrodą; stwarzanie okazji do poznawania wybranych zwierząt domowych żyjących na wsi oraz do rozpoznawania i naśladowania wydawanych przez nie odgłosów; doskonalenie poprawności gramaty... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (11.07 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.
Pomoce dydaktyczne 11

Zobacz również

czterolatekedukacja przyrodniczascenariusz zajęćtrzylatek

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Przewodnik Nauczyciela Przedszkola

Więcej z tego numeru

Marzec 2016

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci młodszych na kwiecień.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: rozbudzanie zainteresowania światem zwierząt poprzez działania dydaktyczne i bezpośredni kontakt z przyrodą; stwarzanie okazji do poznawania wybranych zwierząt domowych żyjących na wsi oraz do rozpoznawania i naśladowania wydawanych przez nie odgłosów; doskonalenie poprawności gramatycznej wypowiedzi i wzbogacanie słownictwa; stwarzanie okazji do doskonalenia umiejętności przeprowadzania operacji umysłowych, w tym w szczególności do dokonywania klasyfikacji; rozwijanie sprawności ruchowej dzieci poprzez organizowane zabawy i swobodną aktywność interpretacyjną.