Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Ważne tematy, trudne rozmowy. Umieranie, przemijanie

Katarzyna Dmitruk-Sierocińska   Październik 2019

"Wiek przedszkolny to czas, kiedy dzieci zadają nieskończoną ilość pytań. Na wiele z nich otrzymują odpowiedzi i w domu, i w przedszkolu. Ale są też i takie pytania, których dorośli często woleliby nie usłyszeć. Należą do nich pytania dotyczące śmierci, prokreacji, narodzin, sfery intymnej i wiele i... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać bezpłatnie.
Otwórz w kiosku
Uzyskaj dostęp do tego pliku oraz do ponad 2000 innych scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku.

Zobacz również

psychologiaśmierć

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Październik 2019

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"Wiek przedszkolny to czas, kiedy dzieci zadają nieskończoną ilość pytań. Na wiele z nich otrzymują odpowiedzi i w domu, i w przedszkolu. Ale są też i takie pytania, których dorośli często woleliby nie usłyszeć. Należą do nich pytania dotyczące śmierci, prokreacji, narodzin, sfery intymnej i wiele innych, zależnych od rodziny, grupy społecznej czy wyznaniowej. Ja chciałabym zająć się zaniedbaną kategorią rozmów z dziećmi na temat śmierci i umierania. Tym bardziej że listopadowy miesiąc niejako obliguje nas do wyjścia naprzeciw temu etapowi naszej egzystencji. Chciałabym, aby podjęte tu rozważania stały się inspiracją do bliskich rozmów w przedszkolu, ale także i w domu. W niniejszym artykule, zaraz po objaśnieniu potrzeby rozmawiania o śmierci, przejdę do wskazówek, jak i kiedy rozmawiać oraz jaką dziecięcą literaturą należałoby się wspierać. (...)"

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!