Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 2432.59 kb
Id: 5985

Szklanka do połowy pełna – mawia optymista; że jest w połowie pusta, powie pesymista [PNP - dzieci starsze]

Zespół redakcyjny PNP   Wrzesień 2016

Cele ogólne: rozwijanie u dzieci optymistycznej postawy wobec życia; wdrażanie przedszkolaków do przestrzegania zasad dobrego wychowania i dobrego smaku w trakcie robienia żartów; wzbogacanie słownictwa dzieci o nowe zwroty i wyrażenia; kształtowanie umiejętności rozwiązywania sytuacji problemowych;... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 7
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

emocjepięciolatekscenariusz zajęćsześciolatekwychowanieoptymizm

Więcej z działu

Przewodnik Nauczyciela Przedszkola

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci starszych na październik.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: rozwijanie u dzieci optymistycznej postawy wobec życia; wdrażanie przedszkolaków do przestrzegania zasad dobrego wychowania i dobrego smaku w trakcie robienia żartów; wzbogacanie słownictwa dzieci o nowe zwroty i wyrażenia; kształtowanie umiejętności rozwiązywania sytuacji problemowych; stwarzanie dzieciom okazji do wyrażania i odczytywania różnych stanów emocjonalnych; rozwijanie umiejętności aktorskich dzieci poprzez zabawy parateatralne; kształtowanie umiejętności dostrzegania elementów humorystycznych w literackich i artystycznych utworach oraz w postawie kolegów; doskonalenie umiejętności matematycznych: rozwijanie pojęć związanych z mierzeniem ilości płynów w naczyniach oraz utrwalanie znajomości liczebników porządkowych; stwarzanie okazji do podejmowania twórczych zabaw ruchowych, muzycznych i plastycznych.
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz