Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne, cz. 11

Małgorzata Kupisiewicz   Luty 2018

Praca zbiorowa pod redakcją prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne, cz. 11   Część 11: dr hab. prof. APS Małgorzata Kupisiewicz Wychowanie ekonomiczn... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (11.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Luty 2018

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Praca zbiorowa pod redakcją prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej

Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne, cz. 11

 

Część 11:

dr hab. prof. APS Małgorzata Kupisiewicz

Wychowanie ekonomiczne sześciolatków w domu i w przedszkolu. Poznawanie wartości pieniądza w systemie monetarnym, nabywanie umiejętności dokonywania obliczeń pieniężnych, odkrywanie zasad gospodarowania pieniędzmi.

 

W tej części znajdziesz:

  • Czym jest socjalizacja/wychowanie ekonomiczne dzieci;
  • Czym należy się kierować, podejmując działania związane z wychowaniem ekonomicznym dzieci;
  • Wspomaganie dzieci w rozumieniu wartości nominalnej pieniądza i gradacji jego wartości oraz sprawnym dokonywaniu obliczeń pieniężnych w sytuacji kupnosprzedaż. Nabywanie kompetencji w racjonalnym gospodarowaniu pieniędzmi;
  • O konieczności współpracy z rodzicami;
  • Rozwijanie świadomości ekonomicznej dzieci.

 

W przyszłym miesiącu:

Ewa Zielińska

Wychowanie przez sztukę – dziecko widzem i aktorem.

Wdrażanie dzieci do udziału w małych formach teatralnych, także do kulturalnego zachowania się w kinie, w teatrze, na koncertach.

Krótko o tym, jak uczyć dzieci wierszy na pamięć.

 

Dodatek stanowi integralną część miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA  (2.197/2018 – materiały na marzec).

Cykliczny dodatek dołączany jest do każdego wydania miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA od wydania nr 9.180/2016 z materiałami na październik.

Publikacja obejmie wszystkie obszary edukacji przedszkolnej sześciolatków wraz z przygotowaniem do nauki szkolnej. Jest to, więc program edukacyjny zawierający cele i treści kształcenia oraz szkice metodyczne z opisem wzorcowych zajęć z sześciolatkami. W szkicach zostały ujęte treści dotyczące wspomagania dzieci w rozwoju umysłowym i rozwijania zadatków uzdolnień, odpowiednio do specyfiki danego obszaru edukacyjnego.

 

Zobacz, co jeszcze przygotowaliśmy w tym numerze

Zamów prenumeratę miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!