Świat muzyki nas zaprasza – dźwiękami smutki rozprasza! [PNP – dzieci starsze]

Zespół redakcyjny PNP   Styczeń 2016

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 20
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

muzykascenariusz zajęć

Więcej z tego numeru

Styczeń 2016

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci starszych na luty.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: • budowanie dziecięcej wiedzy o świecie społecznym i kulturalnym (zawód muzyka, instytucja filharmonii); • dostarczanie różnorodnej muzyki jako inspiracji do wypowiadania się w rysunku, w malarstwie, w rzeźbie; • stwarzanie dzieciom okazji do wielowymiarowych przeżyć artystycznych, poprzez integrację muzyki z plastyką; • zachęcenie dzieci do improwizacji muzycznych i ruchowych; • doskonalenie poczucia rytmu oraz umiejętności rozpoznawania charakteru utworu; • wdrażanie dzieci do wypowiadania się poprzez scenki pantomimiczne z wykorzystaniem ruchu i muzyki; • rozwijanie percepcji słuchowej; • stwarzanie okazji do rozwijania zdolności dokonywania analizy i syntezy wzrokowej; rozwijanie mowy i twórczego myślenia; • rozwijanie umiejętności współpracy podczas zabaw oraz w trakcie wykonywania zadań.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

MP3
Muzyczny kufer - utwór instrumentalny (PD, mp3)