Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 490.55 kb
Stron: 2
Id: 3970

Sprzątamy na wiosnę (Maluszki śpiewają)

Maria Tomaszewska   Luty 2014

Przykładowa zabawa ze scenariusza: Będzie pranie – zabawa dydaktyczna. Cele: odróżnianie koloru białego od pozostałych. Pomoce: białe i kolorowe ubranka lalek i misiów (znajdujące się w koszu), dwie miski. Przebieg: Dzieci przygotowują ubranka do prania. Kolejno podchodzą do kosza i wyciągają brudn... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

cykl Kącik muzycznydwulatekmuzykatrzylatek

Więcej z działu

Muzyka i śpiew, pląsy i taniec

Więcej z tego numeru

Luty 2014

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Na treść tego praktycznego artykułu składa się opis zajęć muzycznych przeznaczonych dla najmłodszych przedszkolaków. Znajdziemy w nim m.in.:
  • piosenkę „W oknie u Marysi”;
  • propozycje autorskich zabaw: porządkowo-orientacyjnych, dydaktycznych i naśladowczych, a także tekst autorskiego masażyku.

Przykładowa zabawa ze scenariusza: Będzie pranie – zabawa dydaktyczna. Cele: odróżnianie koloru białego od pozostałych. Pomoce: białe i kolorowe ubranka lalek i misiów (znajdujące się w koszu), dwie miski. Przebieg: Dzieci przygotowują ubranka do prania. Kolejno podchodzą do kosza i wyciągają brudne ubranko: gdy w rączce mają białą bluzeczkę, wkładają ją do miseczki z białym praniem, a gdy wyciągną kolorową sukienkę, układają ją w miseczce z kolorowym praniem.
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz