Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 490.55 kb
Stron: 2
Id: 3970

Sprzątamy na wiosnę (Maluszki śpiewają)

Maria Tomaszewska   Luty 2014

Przykładowa zabawa ze scenariusza: Będzie pranie – zabawa dydaktyczna. Cele: odróżnianie koloru białego od pozostałych. Pomoce: białe i kolorowe ubranka lalek i misiów (znajdujące się w koszu), dwie miski. Przebieg: Dzieci przygotowują ubranka do prania. Kolejno podchodzą do kosza i wyciągają brudn... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (3.69 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

cykl Kącik muzycznydwulatekmuzykatrzylatek

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Muzyka i śpiew, pląsy i taniec

Więcej z tego numeru

Luty 2014

Na treść tego praktycznego artykułu składa się opis zajęć muzycznych przeznaczonych dla najmłodszych przedszkolaków. Znajdziemy w nim m.in.:
  • piosenkę „W oknie u Marysi”;
  • propozycje autorskich zabaw: porządkowo-orientacyjnych, dydaktycznych i naśladowczych, a także tekst autorskiego masażyku.

Przykładowa zabawa ze scenariusza: Będzie pranie – zabawa dydaktyczna. Cele: odróżnianie koloru białego od pozostałych. Pomoce: białe i kolorowe ubranka lalek i misiów (znajdujące się w koszu), dwie miski. Przebieg: Dzieci przygotowują ubranka do prania. Kolejno podchodzą do kosza i wyciągają brudne ubranko: gdy w rączce mają białą bluzeczkę, wkładają ją do miseczki z białym praniem, a gdy wyciągną kolorową sukienkę, układają ją w miseczce z kolorowym praniem.