Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Sprzątamy na wiosnę (Maluszki śpiewają)

Maria Tomaszewska  
Luty 2014

Przykładowa zabawa ze scenariusza: Będzie pranie – zabawa dydaktyczna. Cele: odróżnianie koloru białego od pozostałych. Pomoce: białe i kolorowe ubranka lalek i misiów (znajdujące się w koszu), dwie miski. Przebieg: Dzieci przygotowują ubranka do prania. Kolejno podchodzą do kosza i wyciągają brudn... więcej
Pobierz plik

Ten plik można pobrać za pomocą SMS (3.69 PLN brutto) lub wpisując kod do pobierania.

Jak pobierać?
Informacje o pliku
Typ pliku: pdf
Wielkość pliku: 490.55 kb
Stron: 2
Id: 3970

Zobacz również

cykl Kącik muzyczny
dwulatek
muzyka
trzylatek

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów:
cykl Kącik muzyczny
dwulatek
muzyka
trzylatek


lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z tego numeru

Luty 2014

Na treść tego praktycznego artykułu składa się opis zajęć muzycznych przeznaczonych dla najmłodszych przedszkolaków. Znajdziemy w nim m.in.:
  • piosenkę „W oknie u Marysi”;
  • propozycje autorskich zabaw: porządkowo-orientacyjnych, dydaktycznych i naśladowczych, a także tekst autorskiego masażyku.

Przykładowa zabawa ze scenariusza: Będzie pranie – zabawa dydaktyczna. Cele: odróżnianie koloru białego od pozostałych. Pomoce: białe i kolorowe ubranka lalek i misiów (znajdujące się w koszu), dwie miski. Przebieg: Dzieci przygotowują ubranka do prania. Kolejno podchodzą do kosza i wyciągają brudne ubranko: gdy w rączce mają białą bluzeczkę, wkładają ją do miseczki z białym praniem, a gdy wyciągną kolorową sukienkę, układają ją w miseczce z kolorowym praniem.