Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 441.06 kb
Stron: 2
Id: 4023

Spotkanie z dentystą (scenariusz zajęć dla 3-, 4-latków)

Małgorzata Stańczyk   Marzec 2014

Przykładowa propozycja ze scenariusza: W gabinecie. Lekarz opowiada o swojej pracy: o tym, że leczy dzieci i rodziców, a nawet dziadków. Używając języka dostosowanego do możliwości poznawczych dzieci, wyjaśnia, czym jest próchnica, co ją powoduje i jak jej zapobiec. Dentysta podczas pogadanki wtrąc... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.
Pomoce dydaktyczne 2

Zobacz również

czterolatekhigienalęki dziecięcescenariusz zajęćtrzylatekzdrowie

Więcej z działu

Zdrowie i sprawność fizyczna

Więcej z tego numeru

Marzec 2014

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • ilustracje dotyczące pielęgnacji jamy ustnej – znajdziesz je TU;
  • szablony medali „Strażnik Zdrowego Uśmiechu” – TU;
  • plakat „Dbam o zęby”, który został dołączony do bieżącego numeru miesięcznika – TU możesz go zobaczyć.
Dentyści często entuzjastycznie reagują na zaproszenie do przedszkola. Mimo że większość z nich pracuje na co dzień z małymi dziećmi, wielu lekarzy ma wątpliwości, jak przeprowadzić takie spotkanie z przedszkolakami w interesujący sposób. Chociaż dzieci z pewnością będą zaintrygowane samą osobą i strojem dentysty, warto podsunąć nauczycielowi i stomatologowi gotowy scenariusz zajęć, który pozwoli mu poczuć się w nowej roli pewniej. Główną część artykułu stanowi właśnie taki scenariusz. Towarzyszy mu komentarz lekarza dentysty.
Przykładowa propozycja ze scenariusza: W gabinecie. Lekarz opowiada o swojej pracy: o tym, że leczy dzieci i rodziców, a nawet dziadków. Używając języka dostosowanego do możliwości poznawczych dzieci, wyjaśnia, czym jest próchnica, co ją powoduje i jak jej zapobiec. Dentysta podczas pogadanki wtrąca co jakiś czas pytania, pozwalając dzieciom podzielić się swoją wiedzą na temat higieny jamy ustnej. Przykładowe pytania: • Od czego zęby się psują? • Jaki napój jest najzdrowszy dla ząbków? • Czego potrzebujemy do umycia zębów? • Jak często powinno się myć zęby?

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania