Skąd się bierze prąd?, cz. II (scenariusz zajęć dla 5-latków)

Anna Gorczak   Maj 2014

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 1
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Maj 2014

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi towarzyszy gotowa pomoc dydaktyczna – list do jego treści. Znajdziesz go TU.

Scenariusz został podzielony na dwa spotkania, za których cel Autorka obrała:

• samodzielne zaprojektowanie symbolu, rozwijanie wyobraźni twórczej, stymulowanie rozwoju graficznego, budowanie dłuższej wypowiedzi, zaprezentowanie swojej pracy na forum grupy, udział dzieci w zabawie tropiącej;
  • rozwijanie umiejętności zadawania pytań, rozwiązywania i zadawania zagadek, stymulowanie procesów kojarzenia, stymulowanie koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Przykładowe propozycje ze scenariusza: ● Niebezpieczne miejsca. Nauczyciel zaprasza dzieci na wycieczkę po przedszkolnych korytarzach w poszukiwaniu miejsc oznaczonych symbolem „Uwaga, prąd!”. Zwrócenie uwagi dzieci na fakt, że miejsca te ze względu na szczególne niebezpieczeństwo umieszczone są tam, gdzie dzieci nie mają dostępu. ● Prąd to nie zabawka. Nauka piosenki „Prąd to nie zabawka” (sł. Agnieszka Sawicka, muz. Maria Broda-Bajak) – podkład muzyczny wraz z tekstem i zapisem nutowym piosenki możesz pobrać ze strony www.prad.blizejprzedszkola.pl. ● Symbol. Twórcza zabawa plastyczna, polegająca na samodzielnym zaprojektowaniu przez dzieci symbolu, który oznaczałby: „Uwaga! Prąd!”. Będzie to praca na małym formacie, gdyż dodatkowym jej celem jest rozwijanie umiejętności rozplanowania pracy na ograniczonej przestrzeni.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania