Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Rewolucja w systemie ochrony danych osobowych od 25 maja 2018 r.

Dariusz Skrzyński   Luty 2018

"(...) Od 25 maja 2018 r. zaczną obowiązywać bezpośrednio w przedszkolach nowe przepisy unijne w sprawie ochrony danych osobowych – rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarza- niem danych osobowych... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (11.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z działu

Kącik eksperta

Więcej z tego numeru

Luty 2018

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"(...) Od 25 maja 2018 r. zaczną obowiązywać bezpośrednio w przedszkolach nowe przepisy unijne w sprawie ochrony danych osobowych – rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarza- niem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO). Jako rozporządzenie UE akt ten nie wymaga implementacji do prawa polskiego. Oznacza to, że od 25 maja będzie obowiązywał i musi być stosowany w kwestii ochrony danych osobowych. Zatem to w nim znajdziemy wszystkie obowiązki, jakie powinna spełniać placówka. Tekst aktu można znaleźć w internecie. Przedszkola muszą dostosować do tego czasu obowiązujące do tej pory procedury i dokumenty (politykę bezpieczeństwa i instrukcję zarządzania systemami informatycznymi) do zawartych w nim przepisów. (...)"

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!