Przez morze na Czarny Ląd (scenariusz zajęć dla 5-latków)

Monika Majewska   Magazyn specjalny 2015

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 3
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2015

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:

• plakat „Mapa Świata”, który został dołączony do numeru 01.160 styczeń 2015 miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA – TU możesz go zobaczyć;
  • plakat „Zwierzęta afrykańskie”, który został dołączony do bieżącego numeru – TU;
  • fotografie i ilustracje oraz karty pracy stanowiące część pakietu pomocy – TU;
  • szablony zwierząt do pracy plastycznej, fotografie zwierząt afrykańskich oraz napisyTU;
  • utwory instrumentalne „Afrykańskie rytmy” (TU), „Zachód słońca” (TU);
  • nagranie odgłosów sztormu na morzu – TU.
Cele ogólne: ● stwarzanie okazji do swobodnej ekspresji ruchowej; ● rozwijanie umiejętności współpracy w grupie; ● wspomaganie rozwoju procesów poznawczych i percepcji zmysłowej. Cele szczegółowe: ● rozwijanie umiejętności ruchowo-naśladowczych; ● zachęcanie do improwizacji ruchowej przy muzyce; ● zachęcanie do aktywnego udziału w zabawach integracyjnych; ● rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i konstruowania dłuższych wypowiedzi na zadany temat; ● doskonalenie percepcji wzrokowej i słuchowej.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania